lv

ELA 70

Eiropas Latviešu apvienība diasporas ģimenēm dāvā vairāk nekā 1200 Latvijas Nacionālā teātra biļešu

Lai pateiktos ģimenēm, kuras diendienā rūpējas par latviskās piederības un latviešu valodas kopšanu diasporā, Eiropas Latviešu apvienība (ELA) savām biedrorganizācijām un diasporas skolām Eiropā un kaimiņreģionā sniedz iespēju šogad virtuāli apmeklēt Latvijas Nacionālā teātra izrādes no "Latvijas skolas soma"* repertuāra. 

Šāda dāvana ir iespējama, pateicoties ELA iniciatīvai PBLA administrētās Kultūras ministrijas atbalsta programmas ietvaros Latvijas profesionālās mākslas pieejamībai diasporā.

“Ceram, ka šī iniciatīva ļaus ģimenēs, latviešu skolās un biedrībās visā Eiropā kopīgi baudīt svētku sajūtu un ELA pateicību par Jūsu devumu latvietībai. Pateikt paldies mums ir jo īpaši nozīmīgi šogad, kad ELA atzīmē 70 gadus. Šādi arī vēlamies Simtgades ietvaros izveidoto “Latvijas skolas somu” un Latvijas Nacionālā teātra vārdu nest plašāk pasaulē,” uzsver Elīna Pinto, Eiropas Latviešu apvienības priekšsēde.

Šoruden vairāk nekā 1200 diasporas latviešu bērniem un viņu ģimenēm no 18 Eiropas valstīm tiks piešķirti biļešu kodi uz četrām Latvijas Nacionālā teātra digitālajām izrādēm: “Sarkangalvīte un vilks”, “Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris”, “Latvieši” un “Īstā sālsmaize”. Šī ir unikāla iespēja diasporas latviešu bērniem līdz pat šā gada 31. decembrim attālināti iepazīt un baudīt teātra mākslu, mūziku un latviešu valodas bagātību, izzināt Latvijas vēsturē nozīmīgus notikumus, kā arī izsmieties un ļauties pasaku burvībai.

Latvijas Nacionālā teātra pārstāvji uzsver: “Kas teātrī ir pats svarīgākais? Tā ir satikšanās ar saviem skatītājiem. Jebkurš teātra iestudējums pa īstam notiek mirklī, kad aktieru raidītais vārds, dziesma, žests vai doma iekustina skatītāju domas un jūtas. Esam gandarīti diasporas ģimenēm piedāvāt šo īpašo satikšanās mirkli, ģimenes vai klasesbiedru lokā iepazīstot mūsu aktierus, mūsu literatūru un pašiem sevi. Teātris – tā ir tradīcija, kas tiek mantota ģimenē vai iegūta, mācoties skolā. Mēs ļoti lepojamies, ka Eiropas Latviešu apvienība mūs – Latvijas Nacionālo teātri – padara par vienu no savām vērtīgajām tradīcijām.”

*Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” ir lielākais valsts simtgades kultūras piedāvājums Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās mērķis ir nodrošināt katram skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt norises, kas dod iespēju iepazīt Latvijas mākslas un kultūras norises (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas, kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu. “Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību. Diemžēl programma līdz šim nav bijusi pieejama diasporas bērniem un jauniešiem, taču Covid-19 apstākļu dēļ tās ietvaros ir sagatavots un par maksu pieejams digitāls saturs. To paredzēts iegādāties un nodrošināt diasporas bērniem un jauniešiem šī projekta ietvaros.

#ELA70 

Informāciju sagatavoja: Rasa Saliņa, ELA padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos

Tālr. 29145314, e-pasts: rasa.salina@gmail.com

Tiešraide: #ELA70 biedru kopsapulce

Šodien, 31.jūlijā, Rīgā, notiek Eiropas Latviešu apvienības biedru kopsapulce, kurai visas dienas gaitā var sekot līdzi vietnē YouTube! Aicinām visas latviešu kopienas Latvijā, citviet Eiropā un tālāk pasaulē šo nozīmīgo notikumu vērot savu draugu un domubiedru pulciņos sev ērtās vietās, ciktāl to atļauj Covid-19 noteikumi. 

Pasākuma programma ir pieejama šeit<< 

Sapulces atklāšanā būs Valsts prezidenta Egila Levita un citu valsts augstāko amatpersonu uzrunas. Priekšpusdienā notiks trīs domnīcas par tēmām – kopdarbība, izglītība, patstāvība. Pirmajā domnīcā 2030.gada perspektīvā izvērtēsim, kādas būs Latvijas un diasporas saiknes un arī ELA loma to veidošanā turpmākajā desmitgadē. Otrā domnīca spriedīs par diasporas latvisko izglītību kā atslēgu uz mūsdienīgu latvietību Eiropā. Trešā domnīca aizsāks t.s. “pilsoniskā mecenātisma” kampaņu, kuras uzdevums ir piesaistīt visus spēkus, zināšanas un resursus pilsonisko organizāciju darbam diasporā un Latvijā.

Slēgtajā sēdē (tikai biedru organizāciju lokā) ELA apspriedīs finanšu un pārvaldības jautājumus, darba uzdevumus nākamajam cēlienam, kā arī lems par nākamo Eiropas Latviešu kultūras svētku norises laiku un vietu. 

ELA70 jubilejas zīmē vakarā notiks saviesīgs saiets, kurā būs iespēja, atbilstoši tābrīža pulcēšanās noteikumiem, sveikt ELA jubilejā un vērot pirmo ELA balvas pasniegšanu, kā arī baudīt speciālu veltījumu - Jura Kronberga dzejas koncertuzvedumu Kristapa Graša, Gunas Zariņas un Kaspara Znotiņa izpildījumā.

Detalizētāk par domnīcām:

Pirmā domnīca (10.30-11.20, LV): "Latvija un diaspora 2030: kādi būsim?"
Moderē: Eduards Liniņš, Latvijas Radio vecākais redaktors
Piedalās: Egils Levits (Valsts prezidents), Elita Gavele (Latvijas Republikas Ārlietu ministrija speciālo uzdevumu vēstniece diasporas lietās), Marta Sauka (Briseles latviešu skolas skolniece), Elīna Pinto (Eiropas Latviešu apvienības vadītāja).
 
Otrā domnīca (11.30-12.20, LV): "Diasporas izglītība kā atslēga uz eiropeisku latvietību"
Moderē: Liene Valdmane, Eiropas Kustība Latvijā ģenerālsekretāre
Piedalās: Ramona Urtāne (Iespējamā misija valdes priekšsēdētāja), Aira Priedīte (ELA izglītības programmu vadītāja un pārstāve Latvijā), Maris Pulis (ELA prezidija izglītības nozares vadītājs), Elizabete Kalniņa (ClassFlow absolvente no Vīnes), Ilze Dubere (ALISI - Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrības priekšsēdētājas vietniece un diasporas skolu vadītāja).
 
Trešā domnīca (12.30-13.20, LV): "Diasporas pilsoniskais mecenātisms: ieguldījums aktīvā latvietībā"
Moderē: Valda Liepiņa (ELA revīzijas komisijas priekšsēdētāja, Eiropas Politikas pētījumu institūta informācijas centra direktore)
Piedalās: Zaiga Pūce (Sabiedrības integrācijas fonds sekretariāta direktore), Inese Vaivare (Latvijas Platforma attīstības sadarbībai - LAPAS direktore), Daniela Utane (Giving for Latvia dibinātāja), Karolīna Zobens-East (Daugavas Vanagu Fonds Lielbritānijā, ELA referente)
 
Seko tiešsaistei: ej.uz/ELAyoutube
Iesūti savus jautājumus moderētājiem: https://app.sli.do/event/wy5relxw vai https://www.sli.do ar EVENT CODE 854022

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. #NVOfonds2021 #DiasporasNVO2021

TIEŠRAIDE no #ELA70 jubilejas saieta

Dārgie draugi un sadarbības partneri! Aicinām Jūs pievienoties TIEŠRAIDEI no #ELA70 jubilejas saieta, kurā šovakar būs iespēja vērot pirmo Eiropas Latviešu apvienības balvas pasniegšanu, kā arī baudīt speciālu veltījumu - Jura Kronberga dzejas koncertuzvedumu Kristapa Graša, Gunas Zariņas un Kaspara Znotiņa izpildījumā. Pievienojies mums attālināti!

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. #NVOfonds2021 #DiasporasNVO2021

#ELA70 jubilejas biedru sapulce būs pieejama arī tiešsaistē!

Šogad Eiropas Latviešu apvienība (ELA), kas tiecas veidot divvirzienu tiltu starp Latviju un aptuveni 350 tūkst. ārpus Latvijas dzīvojošajiem Latvijas piederīgajiem Eiropā un kaimiņregionā, atzīmē savu 70 gadu pastāvēšanas gadadienu. 

1951.gada 31.jūlijā Londonā tikās sešu Eiropas trimdas zemju organizāciju pārstāvji un okupētās Latvijas sūtņi (Grosvalds, Zariņš, Spekke un citi), lai dibinātu ELA priekšteci - Latvijas Atjaunošanas komitejas Eiropas centru (LAK EC). 

Jau todien kā viens no organizācijas nosaukumiem tika rosināts ELA, bet organizācija šo nosaukumu nes tikai kopš 2006.gada, kad Latvija jau bija atguvusi neatkarību un pievienojusies Eiropas Savienības saimei.

Šo desmitgažu gaitā Eiropas latviešu kopdarbība ir dzinusi dziļas saknes, kuplojusi plašumā, un arī dažādu laikmetu griežos pārtapusi: gluži tāpat kā pati Latvija un latvieši. Ar pārliecību var teikt, ka ELA ir stabila un reizē mūsdienīga vērtība Latvijai un Latvijas cilvēkiem pasaulē. 

"Šī jubileja ir iespēja mums pateikties visiem latvietības uzturētājiem pasaulē un nozīmīgiem partneriem Latvijā, bez kuru atbalsta un atvērtības sadarbībai mēs nespētu savīt mūsu saites ar Latviju tik cieši. Jūsu katra viena un visu kopīgais ieguldījums diasporas saiknes stiprinàšanā ar Latviju ir bijis neatsverams," uzsver Elīna Pinto, ELA priekšsēde. Viņa norāda, ka jubileja šogad kalpo arī kā platforma, lai mestu skatienu tālāk nākotnē.

Rīta sesija būs veltīta trim viedokļu līderu diskusijām par tēmām: kopdarbība, izglītība, patstāvība. 

Pirmā domnīca (10.30-11.20, LV): "Latvija un diaspora 2030: kādi būsim?"
Moderē: Eduards Liniņš, Latvijas Radio vecākais redaktors
Piedalās: Egils Levits (Valsts prezidents), Elita Gavele (Latvijas Republikas Ārlietu ministrija speciālo uzdevumu vēstniece diasporas lietās), Marta Sauka (Briseles latviešu skolas skolniece), Elīna Pinto (Eiropas Latviešu apvienības vadītāja).
 
Otrā domnīca (11.30-12.20, LV): "Diasporas izglītība kā atslēga uz eiropeisku latvietību"
Moderē: Liene Valdmane, Eiropas Kustība Latvijā ģenerālsekretāre
Piedalās: Ramona Urtāne (Iespējamā misija valdes priekšsēdētāja), Aira Priedīte (ELA izglītības programmu vadītāja un pārstāve Latvijā), Maris Pulis (ELA prezidija izglītības nozares vadītājs), Elizabete Kalniņa (ClassFlow absolvente no Vīnes), Ilze Dubere (ALISI - Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrības priekšsēdētājas vietniece un diasporas skolu vadītāja).
 
Trešā domnīca (12.30-13.20, LV): "Diasporas pilsoniskais mecenātisms: ieguldījums aktīvā latvietībā"
Moderē: Valda Liepiņa (ELA revīzijas komisijas priekšsēdētāja, Eiropas Politikas pētījumu institūta informācijas centra direktore)
Piedalās: Zaiga Pūce (Sabiedrības integrācijas fonds sekretariāta direktore), Inese Vaivare (Latvijas Platforma attīstības sadarbībai - LAPAS direktore), Daniela Utane (Giving for Latvia dibinātāja), Karolīna Zobens-East (Daugavas Vanagu Fonds Lielbritānijā, ELA referente)
 
Seko tiešsaistei: ej.uz/ELAyoutube
Iesūti savus jautājumus moderētājiem: https://app.sli.do/event/wy5relxw vai https://www.sli.do ar EVENT CODE 854022
 
Šie svētki ir arī iespēja mūsdienu steidzīgajā laikmetā dāvināt mūsu draugiem un domubiedriem atelpas brīdi. Tāpēc #ELA70 jubilejas zīmē 31.jūlija vakarā notiks neliels saviesīgs saiets, kurā būs iespēja vērot pirmo ELA balvas pasniegšanu, kā arī baudīt speciālu veltījumu - Jura Kronberga dzejas koncertuzvedumu Kristapa Graša, Gunas Zariņas un Kaspara Znotiņa izpildījumā.

Priecāsimies, ja Jūs kā mūsu mīļi draugi šo sestdien, 31.jūlijā, iespēju robežās sekosiet #ELA70 norisēm vai tās noskatīsieties vēlāk sev ērtā laikā. 
 
 
Tiešraide un pēcāk arī ieraksts būs pieejami ELA Youtube kanālā ej.uz/ELAyoutube
 
Citkārt mēs būtu pulcējuši visus mūsu draugus šo nozīmīgo pieturpunktu atzīmēt kopīgā pulkā klātienē, bet Covid19 apstākļu dēļ klātienē Rīgā būsim šaurā lokā. Tomēr priecāsimies, ja izmantosiet šo iespēju ap sevi pulcināt domubiedrus un draugus, lai tālsaistē vērotu ELA sarunas un koncertuzvedumu drošos apstākļos sev ērtā vietā.
 
Ar cieņu, Jūsu Eiropas Latviešu apvienība
 
Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

#NVOfonds2021 #DiasporasNVO2021

ELA70 - personības, pieturpunkti, pamatvērtības: Aldis Austers

Ar Eiropas Latviešu apvienības bijušo priekšsēdi (2011-2015) Aldi Austeru sarunājas komentētājs Eduards Liniņš. Saruna tapusi ciklā "ELA70 - personības, pieturpunkti, pamatvērtības" ar skatu uz Eiropas Latviešu apvienības 70 gadu jubileju 2021.gadā.

Sarunu cikla koncepcijas autors: Eduards Liniņš; vadlīnijas - Elīna Pinto.

Sarunu iespējams noklausīties ŠEIT<<

Materiāls tapis ar Sabiedrības integrācijas fonda un Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiāla saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība.

#NVOfonds2021 #DiasporasNVO2021

ELA70 - personības, pieturpunkti, pamatvērtības: Dace Lutere-Timmels

Ar Eiropas Latviešu apvienības bijušo priekšsēdi (2006-2011) Daci Luteri-Timmels sarunājas komentētājs Eduards Liniņš. Saruna tapusi ciklā "ELA70 - personības, pieturpunkti, pamatvērtības" ar skatu uz Eiropas Latviešu apvienības 70 gadu jubileju 2021.gadā.

Sarunu cikla koncepcijas autors: Eduards Liniņš; vadlīnijas - Elīna Pinto.

Sarunu iespējams noklausīties ŠEIT<<

Materiāls tapis ar Sabiedrības integrācijas fonda un Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiāla saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība.

#NVOfonds2021 #DiasporasNVO2021

ELA70 - personības, pieturpunkti, pamatvērtības: Andris Zemītis

Ar Eiropas Latviešu apvienības priekšteces - Rietumeiropas Latviešu apvienības - bijušo priekšsēdi (2011-2015) Andri Zemīti sarunājas komentētājs Eduards Liniņš.

Saruna tapusi ciklā "ELA70 - personības, pieturpunkti, pamatvērtības" ar skatu uz Eiropas Latviešu apvienības 70 gadu jubileju 2021.gadā.

Saruna pieejama ŠEIT<<

Sarunu cikla koncepcijas autors: Eduards Liniņš; vadlīnijas - Elīna Pinto.

Materiāls tapis ar Sabiedrības integrācijas fonda un Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiāla saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība.

#NVOfonds2021 #DiasporasNVO2021

Globālais latvietis. 21.gadsimts: Eiropas Latviešu apvienības pirmsākumi

Radījumā Globālais latvietis. 21 gadsimts saruna par diviem notikumiem. Kā tapusi izstāde “Gadsimta latviete” par godu izcilās diplomātes Ainas Nagobads-Ābols simtgadei? Tā kā vasarā Eiropas Latviešu apvienība atzīmēs savu septiņdesmito pastāvēšanas gadu, tad interesēsimies par tās pirmsākumiem - Latvijas atbrīvošanas komitejas Eiropas centra tapšanu un būtiskākajiem pagrieziena punktiem apvienības vēsturē.

Sarunā piedalās: Eiropas Latviešu apvienības (ELA) pirmā priekšsēde Dace Lutere-Timmele, Rietumeiropas Latviešu apvienības priekšsēdis, kurš nāca no Latviešu kopības Vācijā padomes, ilggadējs latviešu biedrības Hamburgā valdes loceklis Andris Zemītis un izstādes “Gadsimta latviete” kurators Rolands Lappuķe.

Saruna ar ELA ~21.minūte<<

Autors: LR1, Agnese Drunka, Santa Lauga

Informācija publicēta ar Sabiedrības integrācijas fonda no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem atbalstu.

#NVOfonds2021 #DiasporasNVO2021

Gatavojoties 70 gadu atzīmei, esam izvērtējuši ELA pēdējo 10 gadu darba augļus katrā galvenajā darba laukā, kā arī iezīmējuši mums kopā ar biedriem turpmāk darāmo šajās jomās. Šajās infografikās varat to aplūkot apkopotā veidā.

 

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK