lv

31.jūlijā ELA 70 gadu jubilejas zīmē Rīgā notiks biedru kopsapulce

Šogad Eiropas Latviešu apvienība (ELA) - vienīgā diasporas pārstāvības organizācija Latvijā, kas veido divvirzienu tiltu starp Latviju un aptuveni 350 tūkst. ārpus Latvijas dzīvojošajiem Latvijas piederīgajiem Eiropā un kaimiņregionā - atzīmē savu 70 gadu pastāvēšanas gadadienu.

“Šo desmitgažu gaitā Eiropas latviešu kopdarbība ir dzinusi dziļas saknes, kuplojusi plašumā, un arī dažādu laikmetu griežos pārtapusi: gluži tāpat kā pati Latvija un latvieši. Ar pārliecību varu teikt, ka ELA ir stabila un reizē mūsdienīga vērtība Latvijai un Latvijas cilvēkiem pasaulē. Šī jubileja ir iespēja mums pateikties visiem latvietības uzturētājiem, kā arī izvirzīt skaidrus mērķus nākamajam izaugsmes posmam,” uzsver Elīna Pinto, Eiropas Latviešu apvienības priekšsēde.

Lai izvērtētu organizācijas paveikto un nospraustu uzdevumus turpmākajam kopdarbam, ELA aicina savas biedru organizācijas 2021.gada 31.jūlijā piedalīties ELA ikgadējā biedru sapulcē Rīgā. Norises vieta: Rīga, Torņa iela 11. Arhitektu nams (Zviedru vārti).

Dalībai kopsapulcē – lūgums biedrorganizācijām ir līdz 10.jūlijam aizpildīt šo anketu: https://forms.gle/mvkqsYEav6t4JuJY8

Kopsapulce būs iespēja atvērtā gaisotnē apspriest kopējās ieceres, prioritātes un vajadzības ar citu Eiropas diasporas organizāciju vadītājiem, ELA prezidiju un Latvijas partneriem, kā arī visiem kopā svinēt kopābūšanu.

Aicinām sapulces atklātajai daļai sekot arī visus ELA partnerus no valsts un nevaldības organizācijām, kā arī sadarbībā ieinteresētās diasporas organizācijas un kopas.

Sapulces atklāšanā dzirdēsim Valsts prezidenta Egila Levita un citu valsts augstāko amatpersonu uzrunas. Priekšpusdienā notiks trīs domnīcas par tēmām – kopdarbība, izglītība, patstāvība. Pirmajā domnīcā 2030.gada perspektīvā izvērtēsim, kādas būs Latvijas un diasporas saiknes un arī ELA loma to veidošanā turpmākajā desmitgadē. Otrā domnīca spriedīs par diasporas latvisko izglītību kā atslēgu uz mūsdienīgu latvietību Eiropā. Trešā domnīca aizsāks t.s. “pilsoniskā mecenātisma” kampaņu, kuras uzdevums ir piesaistīt visus spēkus, zināšanas un resursus pilsonisko organizāciju darbam diasporā un Latvijā.

Slēgtajā sēdē (tikai biedru organizāciju lokā) ELA apspriedīs finanšu un pārvaldības jautājumus, darba uzdevumus nākamajam cēlienam, kā arī lems par nākamo Eiropas Latviešu kultūras svētku norises laiku un vietu. 

ELA70 jubilejas zīmē vakarā notiks saviesīgs saiets, kurā būs iespēja, atbilstoši tābrīža pulcēšanās noteikumiem, sveikt ELA jubilejā un vērot pirmo ELA balvas pasniegšanu, kā arī baudīt speciālu veltījumu - Jura Kronberga dzejas koncertuzvedumu Kristapa Graša, Gunas Zariņas un Kaspara Znotiņa izpildījumā.

Klātienes vietu skaits būs ierobežots, taču tiks nodrošināta arī tiešraide - un aicinām visas latviešu kopienas Latvijā, citviet Eiropā un tālāk pasaulē šo vakaru vērot savu draugu un domubiedru pulciņos sev ērtās vietās, ciktāl to tobrīd atļaus Covid-19 noteikumi.

Lai sekmīgāk organizētu uzņemšanu, visi interesenti no diasporas organizācijām un kopienām vai citām organizācijām, kā arī mediju pārstāvji aicināti pieteikt savu dalību līdz 14.jūlijam, rakstot uz birojs@ela.lv.

Kontakti masu medijiem: Rasa Saliņa, ELA padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos, rasa.salina@gmail.com, tālr. 29145314

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

#NVOfonds2021 #DiasporasNVO2021


Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK