lv

Kopenhāgenas latviešu skola „Sauleszaķēns”

Kopenhāgenas latviešu skola “Sauleszaķēns” jau vairāk kā 10 gadus darbojas Latviešu biedrības Kopenhāgenā paspārnē.

Skolu šobrīd apmeklē aptuveni 40 bērni (vecumā no 3 – 12 g.v.), kuri darbojas trīs dažādās vecuma grupās.

Skolas nodarbības ar Kopenhāgenas pašvaldības atbalstu notiek Tagensbo skolas telpās divas reizes mēnesī, ietverot gan latviešu valodas mācīšanos, gan dažādas radošas, sportiskas un muzikālas aktivitātes.

Skolu kopš 2019. gada vada Inga Sørensen (Latvijas Universitātes Diasporas skolotāju programmas kvalifikācija) un kopā ar skolotājām Almu Bernhardi-Wergi un Andu Dyrlund-Parbst nodrošina mūsdienīgu, visaptverošajā kompetenču pieejā balstītu neformālo izglītību latviešu valodā Kopenhāgenā un tās apkārtnē dzīvojošajiem.

Aptuveni 75% skolēnu ir no jauktām ģimenēm, kur viens vecāks ir latvietis, līdz ar to skola lielā mērā darbojas un iedzīvina latviskās kultūras tradīcijas. Šajā sakarā skola cieši sadarbojas ar Latviešu biedrību Kopenhāgenā un Kopenhāgenas latviešu kori “In Corde Meo”, kopīgi organizējot un piedaloties dažādos pasākumos (foto orientēšanās sacensības, koncerti, Jāņu svinēšana, pārgāieni dabā, utt.).

Tāpat ik gadu skola aktīvi piedalās Latvijas Nacionālās Bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”, Eiropas Latviešu apvienības rīkotajos diasporas skolu semināros un dalās pieredzē ar citām Eiropas latviešu diasporas skolām.

Skolas kontakti: Inga Sørensen, e-pasta adrese: sarsune@gmail.com, tālr. +45 60 55 81 42

Skolas darbību atbalsta:

     Latviešu biedrība Kopenhāgenā

     Latvijas vēstniecība Dānijā

     Eiropas Latviešu Apvienība

     Latviešu valodas aģentūra

     Izglītības un zinātnes ministrijas

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK