lv

ELA biedru organizāciju interešu pārstāvība un savstarpējās sadarbības veicināšana 2022

Projekta ietvaros turpināsies darbs pie ELA biedru savstarpējās sadarbības un diasporas interešu pārstāvniecības nacionālā un starptautiskā līmenī

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) ir saņēmusi Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Pilsoniskās līdzdalības veicināšanas programma diasporas NVO darbības atbalstam” finansējumu projekta “ELA biedru organizāciju interešu pārstāvība un savstarpējās sadarbības veicināšana” aktivitāšu īstenošanai.

Projekta mērķis ir veicināt ELA biedru – 30 latviešu diasporas organizāciju 19 valstīs Eiropā un tās kaimiņreģionā – savstarpējo sadarbību un noturīgi pārstāvēt latviešu diasporas intereses gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī, lai stiprinātu diasporas saikni ar Latviju un tās ieguldījumu ne tikai Latvijā, bet arī plašākā mērogā.

Projekta ietvaros aprīļa sākumā divu dienu garumā norisinājās ELA jaunievēlētā prezidija un ELA biedru kopsapulce latviešu centrā “Bērzaine”, Freiburgā, Vācijā. ELA biedru kopsapulce ir lielākā diasporas organizāciju savstarpējas sadarbības platforma Eiropā, kura jau 70 gadus ir palīdzējusi noturēt pilsonisko un piederības apziņu Latvijai ārvalstīs Eiropā un kaimiņreģionā dzīvojošiem latviešiem.

Līdzās kopsapulces slēgtajai daļai, kurā pieņemti lēmumi par ELA pārvaldību, finansēm un prioritārajiem plāniem nākamajam darba cēlienam, kopsapulces ietvaros noorganizētas arī 4 publiskas domnīcas par tādām tēmām kā izglītība diasporā, diasporas organizāciju darbības stratēģija un ilgtermiņa mērķi, 14. Saeimas vēlēšanas un gaidāmie Dziesmu un deju svētki Eslingenē 2023.gadā. Diskusijām bija iespējams sekot līdzi tiešsaistē ELA YouTube kontā.

Projektā plānotas arī ELA prezidija, referentu un darbinieku darba vizītes Latvijā, lai klātienē risinātu aktuālas un nozīmīgas mērķa grupas un pašas organizācijas problēmas, kā arī, lai nodrošinātu efektīvu līdzdalību un līdzdarbību likumdošanas un pārvaldes procesos un interešu pārstāvību, piedaloties dažādās diasporai un organizācijas darbam būtiskos pasākumos.

Saņemtais finansiālais atbalsts palīdzēs stiprināt ELA kapacitāti pārstāvēt latviešu diasporas intereses ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskā līmenī, sedzot ELA dalības izmaksas starptautiskās ietvarorganizācijās.

Projekta īstenošanas periods ir 01.01.2022. līdz 31.10.2022. un tā izmaksas sastāda 14 950,00 EUR.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

#DiasporasNVO2022

 

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK