lv

Projekts" ELA kapacitātes stiprināšana diasporas kopienu un organizāciju savstarpējās sadarbības veicināšanai" (2021)

Projekta ietvaros turpināsies darbs pie ELA biedru savstarpējās sadarbības un pārstāvniecības starptautiskā līmenī veicināšanas

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) informē, ka ir saņemts Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Pilsoniskās līdzdalības veicināšanas programma diasporas NVO darbības atbalstam” finansiāls atbalsts projekta “ELA kapacitātes stiprināšana diasporas kopienu un organizāciju savstarpējās sadarbības veicināšanai” īstenošanai.

Projekta mērķis ir veicināt ELA biedru – 26 latviešu diasporas organizāciju 18 valstīs Eiropā – savstarpējo sadarbību un noturīgi pārstāvēt latviešu diasporas intereses starptautiskā līmenī.

Projekts šajā gadā, kad ELA atzīmē savu 70 darbības gadus, atbalstīs ELA biedru kopsapulces norisi Rīgā šī gada 31.jūlijā. ELA biedru kopsapulce ir lielākā diasporas organizāciju savstarpējas sadarbības platforma Eiropā, kura jau 70 gadus ir palīdzējusi noturēt pilsonisko un piederības apziņu Latvijai ārvalstīs Eiropā un kaimiņreģionā dzīvojošiem Latvijas piederīgajiem. ELA kopsapulcēs apzina biedru vajadzības, koordinē iniciatīvas un nosprauž prioritātes kultūras, izglītības un jaunatnes, mediju darba, ekonomikas un zinātnes un sporta jomās, lai atbalstītu Latvijas diasporas kopienu intereses mītnes zemēs un paustu diasporas balsi Latvijā.

Kopsapulces ietvaros notiks vairākas tematiskās domnīcas – par diasporas organizāciju resursu autonomiju un ilgtspēju, latvisko izglītību un tās pieejamību diasporā, kā arī par diasporas nākotnes aprisēm kopumā. Kopsapulci atklās Valsts prezidents Egils Levits un ELA priekšsēde Elīna Pinto. Kopsapulces slēgtajā daļā tiks pieņemti lēmumi par ELA pārvaldību, finansēm un prioritārajiem plāniem. Atklātās diskusijas būs iespējams vērot tiešraidē ikvienam interesentam. Kopsapulces noslēgumā pirmo reizi notiks ELA vēstures un tās pilsonisko līderu godināšana – ELA balvas pasniegšana – kuru plānots iedibināt kā ikgadēju pasākumu diasporas pilsoniskās līdzdalības godināšanai.

Saņemtais finansiālais atbalsts palīdzēs stiprināt arī ELA kapacitāti pārstāvēt latviešu diasporas intereses starptautiskā līmenī, daļēji sedzot ELA kā diasporas organizācijas dalības izmaksas starptautiskās organizācijās.

Projekta īstenošanas periods ir 01.01.2021. līdz 31.10.2021. un tā izmaksas sastāda 14 207,60 EUR.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

#DiasporasNVO2021

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK