lv

Rudzurika

"Rudzurika" ir folkloras kopa Luksemburgā, kuru vada Aiga Orzechowski.

Postfolka grupa “Rudzurika” dibināta 2015. gada oktobrī Luksemburgā, kad vairākiem domubiedriem - brīvmāksliniekiem bija radusies vēlme folkloras pērles izspēlēt citādā skanējumā, liekot lietā gan tradicionālos, gan mūsdienu mūzikas instrumentus. 

Pašlaik grupā kopā muzicē četri, dažkārt pieci, Luksemburgā un tās pierobežā dzīvojoši latvieši - Uldis Poļakovs, Liene Barons, Evija Uloziene, Nata Da Kruza, Aiga Ožehovska. “Rudzurikas” dalībniekiem tradicionālā mūzika mūsdienīgās interpretācijās ir ikdienas prieks un vajadzība – tāpat kā katram latvietim kārtīga rudzu maizes rika. Jāpiebilst, ka Nata Da Kruza pašlaik dzīvo Sanfrancisko un festivāla ietvaros atkal muzicēs kopā ar viņiem uz vienas skatuves.

Postfolka grupa “Rudzurika” jūtas piederīga Latvijas kultūrtelpai un tradicionālās mūzikas sajūtai. Dainu gudrība un tautas melodiju skaistums ir grupas dvēseles maize. Grupas dalībnieki spēlē dažādus tradicionālus, kā arī mazāk tradicionālus instrumentus. Īpaša vieta mūzikas instrumentu saimē ir koklei, kam līdzās dzīvo akordeons, vijole, basģitāra, flauta, mandolīna, ģīga, stabule, u.c.

Grupas dalībnieki savas folkloras melodijas meklē folkloras krātuvēs un aranžē tās paši, liekot klāt Luksemburgas daudzkultūru vidē un pasaules mūzikā rasto iedvesmu.

Informācija par kopu pieejama arī viņu sociālajā tīklā Facebook.

Kontakts: aiga.orzechowski@gmail.com

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK