lv

ELA uzsāk projekta “Latvietība “3I” - Identitāte, Ieguldījums, Iesaiste" īstenošanu

Projekts “Latvietība “3I” - Identitāte, Ieguldījums, Iesaiste (2023-2024)”, kura mērķis ir biedrības kapacitātes stiprināšana un pamatdarbības Latvijā nodrošināšana, tiek īstenots kopš 2020. gada un šoreiz līdzekļi no Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “NVO fonds” tā aktivitātēm ir piešķirti līdz pat 2024. gada 31. oktobrim.  

NVO fonda finansētie Eiropas Latviešu apvienības (ELA) projekti pēdējo trīs gadu laikā ir nodrošinājuši nozīmīgu atbalstu ilglaicīgai ELA pārstāvībai Latvijā un regulārai līdzdalībai valsts pārvaldes rīcībpolitikas plānošanas, lēmumu pieņemšanas un politikas izpildes uzraudzībā.

Projektā paredzēts turpināt sekmēt diasporas interešu pārstāvību Latvijā un pilsoniskās sabiedrības stiprināšanu latviešu diasporas kopienās Eiropā, veicināt iedzīvotāju pašorganizēšanos, savstarpējo sadarbību un iesaisti pilsoniskās līdzdalības aktivitātēs, kā arī uzturēt diasporas nacionālo identitāti un saikni ar Latviju.  

ELA birojā Latvijā darbu turpinās ELA administrators-pārstāvis Aira Priedīte, piedaloties dažādās NVO darbam būtiskās sanāksmēs, darba grupās un padomēs. ELA pārstāvniecība Latvijā ļauj aktīvi sekojot līdzi norisēm valstī un laicīgi reaģēt uz diasporai saistošajiem jautājumiem un lēmumiem, kā arī, pārstāvēt diasporas viedokli pie diasporas politikas veidotājiem un ELA partneriem Latvijā.

Organizācijas prezidija locekļiem tehnisku un administratīvu atbalstu ELA biroja Latvijā koordinēšanā projekta ietvaros sniegs biroja vadītājs, savukārt ELA sabiedrisko attiecību speciālista pienākumus turpinās pildīt komunikācijas profesionāle Kristīne Tjarve, nodrošinot kvalitatīvu, regulāru un diasporas mērķa grupai aktuālu informāciju gandrīz 2 gadu garumā.

Papildus paredzēta atlīdzība ELA kultūras un izglītības nozaru referentiem, kuri līdz šim ELA darbībā ieguldījuši savus resursus brīvprātīgi. Atbalsts nozaru referentu darbam jo īpaši nozīmīgs ir šogad, kad Latvijā norisināsies XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki, kuros plāno piedalīties ievērojams skaits diasporas tautas deju kolektīvi, kori, ansambļi un folkloras kopas.

Visbeidzot, projektā paredzēts arī finansējums ELA 2023. un 2024. gada biedru kopsapulču norisei. ELA biedru kopsapulce ir lielākā platforma Eiropā, kura jau gandrīz 70 gadus ir spējusi noturēt pilsonisko apziņu ārpus Latvijas dzīvojošiem Latvijas piederīgajiem, saglabāt patriotismu, piederību Latvijai un palielināt pilsonisko un politisko iesaisti, pārstāvot Latvijas un Latvijas kopienu intereses mītnes zemēs un diasporas balsi Latvijā.

Projekta īstenošanas periods ir no 01.01.2023. līdz 31.10.2024. un tā kopējas budžets ir 65 998.11 EUR.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

#SIF_NVOFonds

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK