lv

Asociācija " Luksemburga - Latvija"

Asociācija "Luksemburga–Latvija" pulcē Luksemburgas Lielhercogistē un tās apkaimē dzīvojošos latviešus un Latvijas draugus. Tās mērķis ir vienot latviešu kopienu un veicināt dialogu ar Luksemburgas sabiedrību, stiprināt Luksemburgas latviešu pilsonisko saikni ar Latviju, kā arī kopt un popularizēt latviešu kultūras tradīcijas un latviešu valodu.

Kopš dibināšanas 2008. gadā asociācija spējusi ap sevi pulcēt atsaucīgus un darbīgus cilvēkus, kuri latvisko kopābūšanu Luksemburgā pacēluši jaunā kvalitātē. Latviešu kopiena Luksemburgā var lepoties ar jaukto kori "Meluzīna", folkloras kopu "Dzērves", bērnu folkloras kopu "Mazās dzērves", sestdienas skolu bērniem "Strops" un rokdarbnieku kopu "Sāntāpslis"

Kopš 10. Saeimas vēlēšanām, kas notika 2010. gadā, latviešiem ir bijusi iespēja visās Saeimas vēlēšanās un tautas nobalsošanās piedalīties pašiem savā Luksemburgas iecirknī.

Katru gadu asociācija Luksemburgā organizē Valsts svētku svinības, atbalsta Latvijas ražotāju un amatnieku izstrādājumu prezentācijas stendus Luksemburgas Starptautiskajā gadatirgū un Migrācijas, kultūru un pilsonības festivālā, kā arī līdzveido kinofestivālu CinEast, atbalstot Latvijas jaunāko filmu izrādīšanu un popularizēšanu.

Un vēl... mums ir daudz jaunu ieceru un prieks par katru radošu ideju, ko kopīgi īstenot vēlētos Tu. Tādēļ - piebiedrojies! Darbosimies kopā!

Sīkāka informācija: www.latviesi.lu

E-pasta adrese saziņai: info@latviesi.lu

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK