Kopš četrdesmito gadu beigām Beļģijā aktīvi darbojās Latviešu Nacionālā komiteja, kas 2004. gadā pārtapa par Latviešu biedrību Beļģijā.
Latviešu biedrība Beļģijā (saīsināti LBB) jeb Association Lettonne en Belgique (a.s.b.l.) ir Beļģijā reģistrēta, sabiedriska bezpeļņas organizācija. LBB darbības mērķis ir veicināt komunikāciju starp Beļģijā dzīvojošiem latviešiem, saglabāt un turpināt izkopt latviešu kultūras tradīcijas, kā arī popularizēt šīs tradīcijas beļģu un citu tautību cilvēku vidū. Biedrībai ir bibliotēka un iespēju robežās interesentiem tiek sniegts informatīvs atbalsts.
Kopš 2019. gada marta biedrības valdes priekšsēdētājs ir Agnis Sauka.
Latviešu kopienas Briselē pirmsākumi meklējami apmēram pirms sešdesmit gadiem, kad vairāki simti latviešu bēgļu pēc Otrā pasaules kara atrada patvērumu Beļģijā.
Pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, arvien vairāk latviešu ierodas Briselē, lai strādātu dažādās Eiropas Savienības institūcijās un NATO. Arī citās Beļģijas pilsētās dzīvo latvieši, kuri ir nodarbināti būvniecībā, apstrādājošā rūpniecībā un transportā. Pašlaik tiek lēsts, ka Beļģijā un Luksemburgā dzīvo ap 3000 latviešu.
Briselē latviešiem ir dažādas ar tautas mākslu saistītas nodarbes: koris, teātris, tautas deju kolektīvi. Sestdienas skoliņā bērni no 1,5 līdz 14 gadu vecumam apgūst latviešu valodu un kultūru. Reizi mēnesī bērniem ir skautu un gaidu nodarbības.
Plašāku informāciju par Latviešu biedrību Beļģijā, kā arī par latviešu kopienu un tās aktivitātēm meklējiet mājaslapā www.latviesi.be, Facebook vai rakstot uz biedrības e-pastu lbb@latviesi.be