lv

Projektā tiks stiprināta ELA biedru sadarbība

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) ir saņēmusi Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Pilsoniskās līdzdalības veicināšanas programma diasporas NVO darbības atbalstam” finansējumu projekta “ELA biedru darbības spēju stiprināšana un savstarpējās sadarbības veicināšana” aktivitāšu īstenošanai. Projekts tiks īstenots līdz 2023. gada 31. oktobrim.

Projekta mērķis ir veicināt ELA biedru – 30 latviešu diasporas organizāciju 19 valstīs Eiropā un tās kaimiņreģionā – savstarpējo sadarbību, stiprināt biedru darbības spējas un noturīgi pārstāvēt latviešu diasporas intereses gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī, tādejādi arī stiprinot diasporas saikni ar Latviju un tās ieguldījumu Latvijā un Eiropā.

Projektā tiks atbalstīta ELA biedru kopsapulces norise, kas norisināsies 2023. gada 16.-17.septembrī, Rīgā. Kopsapulce sniedz nozīmīgu ieguldījumu ELA biedrorganizāciju sadarbībā un sekmē diasporas kopienu pašorganizēšanos, iekšējo saliedētību, organizācijām risinot diasporas sabiedrībai nozīmīgus jautājumus un vienojoties par prioritātēm un attīstāmajām jomām.

ELA esošo un topošo biedru darbības stiprināšanai, projektā plānots īstenot tiešsaistes apmācību ciklu un organizēt ELA prezidija locekļu komandējumus Latvijā un Eiropā. ELA preziija pārstāvju komandējumi tiek īstenoti gan ar mērķi uzturēt un sekmēt diasporas kopienu savstarpējo sadarbību, gan arī atbalstīt jaunu diasporas organizāciju izveidi un iesaisti ELA darbā.

Lai nodrošinātu ELA ilgtspēju diasporai svarīgu jautājumu risināšanā, kā arī latviešu diasporas interešu pārstāvību un līdzdalību starptautiska mēroga lēmējinstitūcijās, ELA turpinās darbu mobilo eiropiešu interešu pārstāvības ietvarorganizācijā “Europeans Throughout the World” (ETTW).

Projekta īstenošanas periods ir 01.01.2023. līdz 31.10.2023., un tā izmaksas sastāda 15 000 EUR.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

#DiasporasNVO2023

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK