lv

Infografikas

Infografika: ELA paveiktais līdzdalības un sadarbības jomā

#ELA70 zīmē mēs esam izvērtējuši Eiropas Latviešu apvienības pēdējo 10 gadu darba augļus katrā galvenajā darba laukā, kā arī iezīmējuši mums kopā ar biedriem turpmāk darāmo organizācijas darbības jomās. Piedāvājam ieskatīties ELA paveiktajā līdzdalības un sadarbības jomā.

"ELA Latvijā un Eiropas līmenī Briselē pārstāv daudzskaitlīgāko Latvijas diasporas kopienu no Eiropas un tās kaimiņreģiona. Mūsu misija ir stiprināt diasporas organizācijas, pilsonisko apziņu un diasporas balsi Latvijas sabiedriskajā telpā. Satversme nenovelk ģeogrāfiskas robeźas mūsu piederības sajūtai un līdzdalībai," norāda Elīna Pinto, ELA vadītāja.
 
 
 

Aktivitāti finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

#NVOfonds2021 #DiasporasNVO2021

Infografika: Diasporas ieguldījums Latvijā

"Ar naudas pārskaitījumiem, ziedojumiem, tēriņiem un tūrisma piesaisti Latvijai diaspora ir pilntiesīgs Latvijas ekonomikas spēlētājs ar augošu investīciju potenciālu. Atvieglota remigrācija šo ieguldījumu daudzkāršo," uzsver Elīna Pinto, Eiropas Latviešu apvienības vadītāja. 

"Eiropas Latviešu apvienība šajos gados ir atšķetinājusi praktiskus un administratīvus jautājumus remigrācijai un sadarbībai ieguldījumu laukā, darījusi redzamāku profesionālo diasporu un nostiprinājusi `pragmatisko latvietību` Diasporas likumā un valsts attīstības politikā."

Piedāvājam ieskatīties Eiropas Latviešu apvienības (ELA) sagatavotajā infografikā.

Aktivitāti finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

#NVOfonds2021 #DiasporasNVO2021


Infografika: ELA ieguldījums latviskās izglītības jomā

Gatavojoties #ELA70 gadu atzīmei, mēs esam izvērtējuši Eiropas Latviešu apvienības (ELA) pēdējo 10 gadu darba augļus katrā galvenajā darba laukā, kā arī iezīmējuši mums kopā ar biedriem turpmāk darāmo ELA darbības jomās.

ELA ieskatā diasporas ģimenēs un sabiedrībā kopumā ir svarīgi uzturēt latvietību un kopt latviešu valodu. "Tamdēļ ir būtiski atbalstīt latvisko izglītību diasporas bērniem jebkādā no iespējamiem veidiem," kā būtiskāko latviskās izglītības jomā min Māris Pūlis, ELA izglītības referents. "Lai to paveiktu, ir nepieciešama nozīmīga sabiedrības iesaiste un informēšana, tai skaitā Latvijā, lai novērtētu valodas nozīmīgumu un gūtu prasmes tās saglabāšanai daudzvalodu vidē." Viņš norāda, ka, nestrādājot šai virzienā, mēs kā tauta, kā latvieši, varam viegli zaudēt vairāk nekā pusi diasporas asimilācijai mītnes zemēs. To var novērst tikai ar pārliecību par latvietības svarīgumu diasporā un kopīgu izglītošanās darbu.   

 
Aira Priedīte, ELA administratore Latvijā un ELA izglītības projektu vadītāja kā pirmo arī vēlas uzsvērt faktu, ka bez 100% vecāku atbalsta bērni neiemācīsies latviešu valodu, respektīvi nesaglabās latvisko identitāti. "Vecāku darbu mēs papildinām ar sestdienas skolām, nometnēm un tml. Latviešu identitātes saglabāšanas izglītības piedāvājumam/mehānismiem ir jābūt labi sazobotiem sākot no mazuļa līdz pat pieaugušajam." Viņa norāda, ka ELA ir spērusi būtiskus soļus, lai papildinātu jau esošo izglītību ar mūsdienīgu piedāvājumu, piemēram, robotu programmēšanu latviešu valodā, vides zinātni,  tālmācību utt.. Tas ir svarīgi, lai saprastu, ka Latvija ir moderna un mūsdienīga valsts, kā arī  veicinātu sabiedrisko līdzdalību.
 
Runājot par nākotnes darbiem, A.Priedīte min nepieciešamību veicināt skolotāju pieeju tālākizglītībā, lai rezultātā skolēni gūtu dzīvei mūsdienās nepieciešamās zināšanas, prasmes un attieksmes.

Piedāvājam ieskatīties pirmajā infografikā  - ELA paveiktais latviskās izglitības jomā.

 

 

Aktivitāti finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

#NVOfonds2021 #DiasporasNVO2021

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK