lv

Par ELA

Biedrība „Eiropas Latviešu apvienība” (ELA) ir Latvijā reģistrēta biedrība, kas apvieno diasporas organizācijas Eiropā un tās kaimiņreģionā,  nolūkā stiprināt to savstarpējo sadarbību un saikni ar Latviju.

ELA ir vienīgā diasporas pārstāvības organizācija Latvijā, kas veido divvirzienu tiltu starp Latviju un aptuveni 350 000 ārpus Latvijas dzīvojošajiem Latvijas piederīgajiem Eiropā un kaimiņregionā. ELA ir Pasaules Brīvo latviešu apvienības biedrorganizācija un ir pārstāvēta tās valdē. Eiropas Savienības līmenī ELA darbojas kā mobilo eiropiešu ietvarorganizācijas ETTW - Europeans Throughout the World dalīborganizācija.

ELA ir organizācija ar lielu pieredzi un senām tradīcijām, kura 2021.gadā svinēs savu 70 gadadienu. Organizācija tika izveidota sākotnēji kā Latvijas atbrīvošanas kustības Eiropas centrs (LAK EC), apvienojoties trimdas latviešu organizācijām ar mērķi saglabāt latvietību un uzturēt dzīvu saikni ar Latviju. Vēlāk tā pārdzimusi kā Rietumeiropas Latviešu apvienība (RLA), un līdz ar Eiropas atkalapvienošanās procesiem ieguvusi Eiropas Latviešu apvienības (ELA) vārdu.

Pašlaik ELA apvieno 30 latviešu un Latvijas sadraudzības organizācijas 19 valstīs Eiropā un tās kaimiņreģionā, un biedru skaits ik gadu pieaug. ELA biedru organizāciju vidū ir dažādas pieredzes un izmēru biedrības, kas, balstoties uz tradicionālo darbību kultūras un identitātes stiprināšanā, izvērš savu darbību arī pilsoniskās un ekonomiskās līdzdalības, mediju, jaunatnes un interešu pārstāvības jomās. Šo organizāciju līderi, biedri un brīvprātīgie ir ELA pamats, kuri tai dod virzību. ELA partneru, darbības interesentu un sekotāju augošais loks aptver diasporas pārstāvjus un partnerus arī citviet pasaulē, tostarp Latvijā. ELA ir atvērta jaunu biedru dalībai un partnerībām!

ELA misija ir saliedēta, pilsoniski aktīva un radoša tauta tieksmē uz Latvijas attīstību, kurā stiprināta ārvalstīs mītošo Latvijas cilvēku balss un pienesums, tostarp ar spēcīgu un noturīgu diasporas organizāciju, māksliniecisko kopu un interešu apvienību starpniecību. Veidojot ciešas saites starp Latviju un diasporu kā Latvijas “piekto novadu”, ELA vēlas saliedēt diasporu un nostiprināt apziņu, ka ikviens tautietis ir piederīgs un var būt noderīgs Latvijai arī no ārvalstīm, lai stiprinātu mūsu valsti, latvisko kultūrtelpu, pilsonisko sabiedrību un tautsaimniecību.

ELA statūtu  mērķi ir:

- veicināt Eiropas valstīs dzīvojošo Latvijas piederīgo latviskās identitātes saglabāšanu, latviešu valodas apmācības pieejamību un latviešu kultūras popularizēšanu;

- stiprināt Eiropas valstīs dzīvojošo Latvijas piederīgo pilsonisko saiti ar Latviju, kā arī sekmēt Eiropas Savienības pilsoniskuma apziņu;

- veicināt toleranci un savstarpēju sapratni starp Eiropas valstīs dzīvojošiem Latvijas piederīgajiem un mītnes valstu iedzīvotājiem;

- sekmēt Latvijas vēstures izpratni Eiropā;

- atbalstīt Latvijas valdības centienus veicināt emigrācijā dzīvojošo Latvijas piederīgo atgriešanos (repatriāciju vai remigrāciju).

ELA darbības uzdevumi:

- veicināt aktīvu diasporas sadarbību izglītības un kultūras, pilsoniskās un politiskās līdzdalības, jaunatnes, ekonomiskās un zinātnes sadarbības, mediju un informācijas aprites jomās;

- atbalstīt diasporas pašorganizēšanos un diasporas organizāciju, māksliniecisko kopu, skolu un interešu apvienību darbību;

- stiprināt diasporas līdzdalību Latvijas izaugsmē un pārstāvēt diasporas intereses Latvijā un Eiropā;

- atvieglot remigrācijas procesus un remigrantu iekļaušanos Latvijas sabiedriskajā, pilsoniskajā un sociālekonomiskajā dzīvē.

ELA darbu vada moto “Vienoti domās un darbos!” un raksturo trīs virzieni: “3I – Identitāte, Iesaiste, Ieguldījums”. 

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK