lv

Eiropas amatiermākslas kopas tiekas zoom

13.novembrī Eiropas latviešu amatiermākslas kopu vadītāji pulcējās Zoom vidē, lai pārrunātu trīs svarīgus jautājumus: Latviešu pasaules saietu, Kultūras ministrijas finansējuma iespējas un informācijas apmaiņas iespējas.

Sarunas sākumā sapulcējušos uzrunāja Sandis Kalniņš, režisors, kurš Dziesmu svētku laikā 2023. gada vasarā Rīgā vienuviet pulcinās pasaules latviešu amatiermākslas talantus. Lai Pasaules latviešu saietā (PLS), 3. jūlijā visi priekšnesumi izpelnītos skatītāju prieku un atzinību, kopām jāķeras pie mīlestības un latvietības darba – priekšnesumu sagatavošanas, un šis darbs sākas jau šodien. Sandis Kalniņš klātesošos iepazīstināja ar savam iecerēm, dalījās ieteikumiem un uzmundrinājuma vārdiem.

Visām kopām svarīgas ziņas ir par iespēju 2023. gadā pieteikties KM finansiālajam atbalstam kādā no konkursu programmām. Šajā tikšanās reizē Eiropas kopas pārrunāja iepriekšējā gada pieredzi, dalījās iespaidiem un izrunāja arī lietas, kas būtu jāmācās un jāuzlabo nākotnē. Visas kopas, kuras 2022. gada gaitā saņēmušas Latvijas valsts atbalstu, sirsnīgi pateicās paršo iespēju. Amatiermākslas kustību diasporā uztur nenogurdināmi entuziasti un brīvprātīgie - nemainīgi optimisti, kuri latvietības uzturēšanai velta savu brīvo laiku un privātos līdzekļus. Tādēļ ikkatrs atbalsts ir ne tikai papildu līdzekļi kopas snieguma uzlabošanai, bet arī novērtējums paveiktajam un uzmundrinājums tālākajam darbam.


Visbeidzot klātesošie pārsprieda praktiski ērtas, ātras saziņas un informācijas apmaiņas iespējas. Digitālā laikmetā šādu iespēju ir daudz, taču svarīgi, lai katra kopa Eiropas Latviešu apvienībai darītu zināmu savu pašreizējo, atjaunoto kontaktinformāciju, ja tā vēlētos saņemt ELA Mākslinieciskās padomes un citus kultūras jomas jaunumus. Vienlaikus un nu jau atkārtoti ELA MP aicina visas Eiropas kopas sniegt skaidras un atjaunotas ziņas, kas būtu publiskojamas ELA tīmekļa vietnē. Turklāt iespēju robežās svarīgas ziņas iespēju robežās publicētas https://ela.lv/


Sarunas noslēgumā vēlējām viens otram radošu garu, priecīgu prātu un visu labu, cerot uz tikšanos, kopīgu darbu un savstarpēju atbalstu ik darbā, kas šai sezonā būs veicami!

Tālāka informācija saņemama rakstot kultura@ela.lv.

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK