lv

Aicina pieteikt bērnus un jauniešus Eiropas Vasaras skolai 2024

Vasarā no 2024. gada 28. jūlija līdz 11. augustam Kokneses pamatskolā – attīstības centrā, Aizkraukles novadā norisināsies Eiropas Vasaras skola 2024, kurā šogad aicināti piedalīties latviešu jaunieši vecumā no 11 līdz 16 gadiem. Nometni organizē Eiropas Latviešu apvienība (ELA) ar LR Izglītības un zinātnes ministrijas finansiālu atbalstu.

Šī gada vasaras nometnes tēma: Latvija Eiropā un NATO 20.

Eiropas Vasaras skolas nometni pirmo reizi vadīs Ieva Spolīte-Jansone, kuras bērni agrāk bijuši nometnes dalībnieki. I. Spolīte-Jansone par gaidāmo pasākumu: “Kas ir EVS? Tā ir draudzība uz mūžu un neaizmirstamas atmiņas. Aicinu Jūs pieteikt savu bērnu Eiropas vasaras skolai! Šovasar nometne notiek kultūrvēsturiski nozīmīgajā Koknesē. Tādēļ nometnes laikā mēs izzināsim Lāčplēša tapšanas takas, kā arī paši uzbursim mūsdienu Lāčplēsi, Spīdolu vai pat Kangaru. Tāpat mācīsimies izdejot dažādus dančus un izdziedāt gadskārtu dziesmas. Apskatīsim, kā top slavenais "gotiņas" kārums un darīsim vēl neskaitāmi daudz interesantu lietu!.”  

2024. gada vasaras skolā pulcēsies latviešu bērni un jaunieši no visas Eiropas, kur papildus nodarbībām latviskā vidē veidos jaunas draudzības, aktīvi sportos, uzkrās neaizmirstamas atmiņas par piedzīvoto ar draugiem Latvijā. Šogad nometnes dienas kārtībā atgriezīsies mācību priekšmets folklora, kurā tiks apskatītas latviešu senās tradīcijas, mitoloģija, mutvārdu daiļrade utml., kā arī notiks ierastās latviešu valodas, vēstures un ģeogrāfijas stundas.

Atsevišķās dienās mācības tiks organizētas izbraukumos vai diskusiju veidā ar jomas speciālistiem ar uzsvaru par Latvijas vietu Eiropā, Pilsonisko līdzdalību, Latvijas sadarbība ar NATO.

Eiropas Vasaras skola strādās pēc Valsts izglītības satura centra izstrādātajām vadlīnijām, tās būtiski papildinot ar mūsdienīgu un aktuālu saturu. Paralēli notiks arī darbs interešu grupās vasaras skolas pedagogu un audzinātāju vadībā. Mācību process tiks organizēts četrās grupās, sadalot dalībniekus atbilstoši viņu vecumam.

2024. gada vasarā gaidāmo olimpisko spēļu iespaidā notiks EVS olimpiāde, kurā būs iekļautas jau ierastās un jaunas nometnes sporta disciplīnas.

Visu mācību stundu un interešu grupu nodarbību prezentācijas tiks apkopotas un parādītas noslēguma pasākuma izstādē un koncertā 2024. gada 10. augustā, uz kuru aicinās arī viesus. Tajā tiks prezentētas stundās, kora un deju nodarbībās un interešu grupās divu nedēļu laikā padarītais - prezentācijas, izstāde un kopīgi radītais.

Dalības izmaksas par vienu bērnu vasaras skolā būs no 470 līdz 490 eiro par ko informēs dalībniekus pēc pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām. Plānotais dalībnieku skaits 2024. gadā ir 60 jaunieši. Tiem vecākiem, kuri vēlas pieteikt savu bērnu dalībai Eiropas Latviešu skolā, aicinām aizpildīt elektronisku pieteikuma anketu līdz 2024. gada 15. aprīlim.

Eiropas Vasaras skola pirmo reizi organizēta 1979. gadā Minsteres latviešu ģimnāzijā, ko vadīja ģimnāzijas internāta vadītājs Imants Balodis un Anna Ziedare. Šo vairāk kā 40 gadu laikā ārzemēs dzīvojošie latviešu jaunieši tikušies gan dažādās Eiropas valstīs, bet kopš 1995. gada visas vasaras skolas notiek Latvijā – katru reizi citā Latvijas novadā. Kopš 2018. gada Eiropas Vasaras skolas organizēšanu ir uzņēmusies ELA.

Pirmajos gados trimdā Eiropas Vasaras skolas primārais mērķis bija ārzemēs dzīvojošiem latviešu jauniešiem sniegt iespēju un palīdzēt viņiem izveidot savu latvisko identitāti, kas turpināja sestdienas skoliņās aizsākto mācību procesu par latvietību, Latvijas kultūru un valodu.

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2023

Papildu informācijai:

Ieva Veiko-Jansone

evs@ela.lv

https://www.eiropasvasarasskola.com/

https://www.facebook.com/Eiropasvasarasskola/

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK