lv

Aicina jauniešus pieteikties vēstures nodarbībām tiešsaistē

Lai veicinātu diaspora jauniešu interesi par Latviju, it sevišķi vecumā no 15 līdz 19 gadiem, kuri vairs neapmeklē sestdienas skoliņas un arī nemācās Classflow programmā, Eiropas Latviešu Apvienība (ELA) aicina uz vēstures nodarbībām. 

ELA vēstures nodarbības norisināsies ar Latviešu valodas aģentūras un Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu jau no 2022. gada maija.

Vēstures nodarbības jauniešiem tiks organizētas, balstoties uz iesākto sadarbību ar dokumentālo filmu raidījumu “atslēgas.tv” komandu. No 2022. gada jūnija līdz pat jūlijam plānotas 12 nodarbības tiešsaistē, katra 90 minūtes, sniedzot iespēju ikvienam latviešu jaunietim diasporā piedalīties. Nodarbības vadīs Marija Krivošeina.  Nodarbību grafiks tiks saskaņots mirklī, kad būs saņemti dalībnieku pieteikumi.

Marija Krivošeina ir aktīvā dzīvesveida piekritēja, kura ļoti mīl pārgājienus pa Latvijas mežiem, laivošanu un nakšņošanu dabā. Aizrauj dažādu tautu kultūra un vēsture, ko cenšas izzināt, iespējami daudz ceļojot. Pēc izglītības Marija apvieno divas interesantas tēmas – ir vēstures un datorikas skolotāja pamatskolas klasēs, tāpēc savā darbā cenšas rast iespējas abas šīs jomas apvienot, izzinot pagātni ar mūsdienīgu rīku palīdzību. Mariju aizrauj filmu skatīšanās, ko arī izmanto kā palīglīdzekli dažādu tēmu apguvē. Lektore vienmēr ir atvērta priekšlikumiem, jo vēlas, lai mācīšanās process būtu aizraujošs ikvienam.

Par gaidāmajām vēstures nodarbībām Marija Krivošeina saka: “Šajās vēstures nodarbībās pilnveidosim latviešu valodu, kā arī, mācoties par dažādiem Latvijas un pasaules vēstures notikumiem, attīstīsim dažādas prasmes. Nodarbībās tiks apskatīti un analizēti dažādi temati, un notikumi tiks apskatīti gan Latvijas, gan plašākā kontekstā. Apgūstot tematus un prasmes tiks izmantotas dažādas inovatīvas mācību metodes.”

Tiem diasporas jauniešiem, kuri vēlas piedalīties 12 nodarbību ciklā par vēsturi, aicinām aizpildīt pieteikuma anketu tiešsaistē līdz 2022. gada 30. aprīlim! ELA cer, ka nodarbībām pieteiksies kupls jauniešu skaits.

Līguma izpildi finansē Latviešu valodas aģentūra no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas „Valsts valodas politika un pārvalde”.

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2022

 

Papildu informācijai:
Kristīne Tjarve, Sabiedrisko attiecību speciāliste
ela@ela.lv
https://www.facebook.com/EiropasLatviesuapvieniba

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK