lv

Aicina diasporas jauniešus uz personības izaugsmes nometni “Olimpiskais kvants 2023”

No 2023. gada 31. jūlija līdz 6. augustam Valmierā jau trešo reizi notiks nometne “Olimpiskais kvants”, kurā aicināti piedalīties  latviešu jaunieši no visas pasaules  vecumā no 14 līdz 18 gadiem. 

Nometnes mērķis ir saglabāt un stiprināt diasporas jauniešu saikni ar Latviju un veicināt nacionālās identitātes stiprināšanu caur kopēju mīlestību pret sportu un aktīvu dzīvesveidu, latviešu valodu, Latvijas dabu un kultūru.

Diennakts nometnes “Olimpiskais kvants” programma ir veidota tā, lai dalībnieki zinošu speciālistu vadībā varētu attīstīt funkcionālās spējas, kopīgās aktivitātēs iegūt jaunus draugus un neaizmirstamu pieredzi. Nometnes laikā jaunieši iepazīs labāk arī Valmieras pilsētu, Vidzemes vēsturi un kultūru, stiprinās izpratni par brīvprātīgo darbu un attīstīs uzņēmējdarbības prasmes. Lai veicinātu jauniešu zināšanas par sportu, paredzēts ieskats Latvijas sporta vēsturē un tikšanās ar Latvijas sporta personībām un vadošo sporta organizāciju pārstāvjiem.

Nometni vadīs vairāku Olimpisko spēļu dalībniece Jolanta Dukure. Tāpat nometnes programmā plānotas latviešu valodas nodarbības, lai mudinātu jauniešu komunikāciju latviešu valodā. Valodas nodarbības tiks balstītas uz jau izstrādātajām Diasporas izglītības vadlīnijām.

Nometni īsteno nodibinājums “Valmieras atbalsta fonds” sadarbībā ar Valmieras Attīstības aģentūru un Valmieras novada pašvaldību. Nometni  finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Nometnes informatīvais atbalstītājs ir Eiropas Latviešu apvienība.

Nometnēs, kas notika 2019. un 2022. gadā piedalījušies latviešu izcelsmes jaunieši kopā no 12 valstīm - Beļģijas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Zviedrijas, Islandes, Gruzijas, Dānijas, Īrijas, Apvienotās Karalistes, Vācijas, Ukrainas, kā arī jaunieši, kuri nesen ar ģimenēm bija pārcēlušies uz dzīvi Valmierā no Spānijas un Moldāvijas. Nometnē piedalījušies arī jaunieši no Latvijas.

Dalībniekus vienoja gan kopīga vēlme uzlabot latviešu valodu, aktīva darbošanās sporta pasākumu organizēšanā, iepriekšēja pieredze un intereses dažādos sporta veidos: peldēšanā, vieglatlētikā, hokejā, volejbolā, vieglatlētikā, futbolā, florbolā, badmintonā, boksā, daiļslidošanā, tenisā, golfā, smaiļošanā, airēšanā, BMX riteņbraukšanā, modernajās dejās, fitnesā u.c.

Pieteikšanās uz nometni "Valmieras atbalsta fonds" tīmekļa vietnē vai šajā anketā.

Informācija par nomenti Facebook

Links uz atskatu par 2022. gadā notikušo nometni.

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Papildu informācijai:
Jolanta Dukure
Nometnes vadītāja
T. +371 29878192
E-pasts: jolanta.dukure@gmail.com
www.valmierasatbalstafonds.lv

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK