Lai rosinātu sadarbību starp Latvijas un diasporas zinātniekiem, kā arī veicinātu mijiedarbību ar sabiedrību, 2022. gada 8. februārī notiks diskusija par jautājumiem, kas saistīti ar zināšanu pārnesi. Pasākumu organizē dasporas organizācija #esiLV un Eiropas Latviešu apvienība.
Ne viss, kas rodas pētījumu rezultātā institūtu, universitāšu un tamlīdzīgu institūciju sienās, kļūst pieejams sabiedrībai.
Kā šo procesu padarīt efektīvāku, tiks pārspriests diskusijā ““Zināšanu pārnese: iespējas un izaicinājumi” 8. februārī plkst. 13.30. Aicināti piedalīties visi, kam interesē zinātne un ar to saistītie jautājumi. Reģistrēties un saņemt pieejas saiti tiešsaistes pasākumam iespējams te: ej.uz/ziniLV0802
“Ko mēs saprotam ar jēdzienu “zināšanu pārnese” – tas būs viens no jautājumiem, par ko runāsim,” saka diskusijas “Zināšanu pārnese: iespējas un izaicinājumi” moderatore, sociālantropoloģe Ieva Puzo. “Būtībā tas ir process, kad zināšanas no pētniecības institūcijām kļūst pieejamas sabiedrībai. Bet tas process nav vienkāršs. Un mūsu lielais uzdevums ir veicināt sadarbību starp Latvijas un ārvalstu pētniekiem, bet mēs arī ļoti vēlētos atrast dzirdīgas ausis atbilstošās institūcijās, lai nav tā, ka viss balstās tikai uz atsevišķu cilvēku entuziasmu un atbildību.”
Šī diskusija būs pirmā no izzinošu diskusiju sērijas, kuru laikā tiks rosināta un veicināta plašāka, dziļāka sadarbība starp Latvijas zinātniekiem un pētniekiem diasporā. Viens no mērķiem ir arī zinātnes nozīmes popularizēšana sabiedrībā. Joprojām figurē uzskats, ka zinātnieki dzīvo savā “burbulī”, atrauti no sabiedrības, lai gan visi mūsdienu tehnoloģiju sasniegumu ir zinātnes pētījumu darba augļi.
Sarunas dalībnieces:
Klīnisko pētījumu biznesa attīstības vadītāja Lielbritānijas valsts klīniskās pētniecības institūtā, viena no Diasporas māsu un vecmāšu apvienības iniciatorēm un veidotājām, vairāku augstskolu vieslektore Dace Dimza-Jones;
Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovācijas centra direktore, Latvijas jaunuzņēmumu asociācijas un Eiropas inovāciju padomes valdes locekle Liene Briede;
Latvijas Investīciju attīstības aģentūras Tehnoloģiju departamenta direktore, CERN Latvijas industriālās sadarbības pārstāve Lauma Muižniece;
Dānijas tehniskās augstskolas doktorantūras studente Evita Milan.
Diskusijas dalībnieces stāstīs par personīgo pieredzi, iezīmējot izaicinājumus, daloties arī ar veiksmes stāstiem. Pēc pieredzes stāstiem sekos moderēta diskusija.
Pasākumā piedalīties aicināti gan atsevišķi pētnieki, gan arī pētniecības institūciju un citu organizāciju pārstāvji no Latvijas un ārvalstīm, lai pavērtu Latvijas pētniecības telpu plašākai sadarbībai ar diasporas zinātniekiem.
Aktivitāte īstenota atbilstoši IZM un Eiropas Latviešu apvienības Pakalpojuma līgumam Nr. 23-11.3e/21/91 “Sadarbības pasākumu zinātnē un pētniecībā organizēšana un īstenošana Zviedrijā, Vācijā, Austrijā, Šveicē, Apvienotajā Karalistē un Francijā sadarbībā ar diasporas organizācijām, Latvijas vēstniecībām un LIAA pārstāvniecībām ārvalstīs” ERAF projekta “Integrētie nacionālā līmeņa pasākumi Latvijas pētniecības un attīstības interešu pārstāvības stiprināšanai Eiropas pētniecības telpā”, Nr. 1.1.1.5/17/I/002 ietvaros.
Preses relīzi sagatavoja biedrība “Ekonomiskā sadarbība un investīcijas Latvijai” un Eiropas Latviešu apvienība.
Sīkāka informācija:
esilv@latviesi.com