lv

Vācijā noslēdzies Eiropas mazais latvietis nometņu cikls

Jūlijā četraš nedēļas nogalēs Freiburgā, Latviešu centrā Bērzainē norisinājās nometņu cikls "Eiropas mazais latvietis", kas pulcēja vairāk nekā 100 dalībniekus no Vācijas un citām Eiropas valstīm. Nometnēs piedalījās gan bērni, jaunieši, gan arī viņu ģimenes, lai kopīgi darbotos, iepazītu latviešu tradicionālo kultūru, apgūtu un attīstītu latviešu valodas prasmes. 

Inese Avena, Daugavas Vanagu Vācijā kultūras nozares vadītāja, viena no nometnes organizatoriem: “Mēs bijām priecīgi šajās četrās nedēļas nogalēs ne tikai mācīt bērniem un jauniešiem dažādas jaunas prasmes, bet arī paspodrināt savus talantus. Kopumā mēs labi ēdām, sportojām, gulējām un kļuvām stiprāki latvieši. Īpaši priecē, ka mēs darbojāmies kopā gan mazi, gan lieli, kopīgi spodrinot latviskās tradīcijas. Varēja just, ka šajās nedēļas nogalēs šeit Bērzainē latvietība uzmirdzēja vēl spožāk!”

Visa mēneša garumā “Eiropas mazais latvietis” organizatori un nometnes dalībnieki līdzdarbojās aizraujošās nodarbībās, veicinot bērnu savstarpējo draudzību un popularizējot latviskās vērtības jaunāko paaudžu vidū. Katra nedēļas nogale sākās ar iepazīšanās aktivitātēm piektdienas vakarpusē un noslēdzās svētdienas pēcpusdienā, kad nometnes dalībnieki dalījās emocijās par piedzīvoto, kā arī uzrakstīja vai uzzīmēja savu vēstuli Latvijai. Nodarbību laikā dalībnieki guva priekštatu par savas izcelsmes zemes nacionālajiem simboliem, skaistākajiem apskates objektiem, valodas īpatnībām, kinodarbiem, tautasdziesmām, dančiem. Visi varēja arī iemēģināt roku kokles un citu tradicionālo instrumentu spēlē, kā arī auduma apgleznošanā un kokapstrādes darbos, izveidojot sev apģērbu vai rotas ar latviešu spēka zīmēm. 

Ar bērniem un arī to vecākiem kopumā darbojās ap 20 dažādu lektoru, tostarp, koklētāja un Luksemburgas latviešu folkloras kopas “Dzērves” vadītāja Aiga Ožehovska. Runājot par latviskās identiātes veidošanos bērniem, kas aug diasporas ģimenēs, Aiga norāda: “Bērniem šādas nometnes ir ideāls variants, kur viņi spēj apvienot intensīvo ikdienas dzīvi svešā vidē ar būšanu šādā latviskā oāzē, kurā viņi patiešām kļūst par latviešiem un domā un dara tieši to, kas ir saistīts ar šo viņu identitātes daļu.”

Kopumā “Eiropas mazais latvietis” norisēs iesaistījās 108 cilvēki, tostarp 14 nodarbību vadītāji, 53 bērni un jaunieši vecumā no 3 līdz 20 gadu vecumam, kā arī 41 vecāks, no kuriem daži pasniedza arī radošās ievirzes nodarbības. Uz nometnēm Latviešu centrā Bērzaine vairums dalībnieku bija ieradušies no dažādiem Vācijas reģioniem, tačuviņiem pievienojās arī tautieši no Francijas, Luksemburgas un Latvijas.

Nometnes īstenoja organizācija Daugavas Vanagi Vācijā ar Kultūras ministrijas atbalstu konkursā “Par valsts pārvaldes uzdevuma – diasporas bērnu nometņu nodrošināšanā Latvijas diasporas mītnes zemēs – veikšanu”, ko administrē Eiropas Latviešu apvienība.

Nometņu informatīvais atbalstītājs www.latviesi.com

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2022

Papildu informācijai:

Kristīne Tjarve, Sabiedrisko attiecību speciāliste
ela@ela.lv
https://www.facebook.com/EiropasLatviesuapvieniba 

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK