lv

Vācijā aizvadītas politiķu priekšvēlēšanu debates

Sestdien, 2022. gada 17. septembrī Bonnā, Vācijā notika Latviesi.com un Latvijas Televīzijas organizētās priekšvēlēšanu debates, kuras vadīja žurnālisti Ilze Nagla un Gundars Rēders. 

Debatēs piedalījās  dalībnieki no septiņiem politiskajiem spēkiem, kas augusta SKDS reitingos atradās augšgalā - Zanda Kalniņa-Lukaševica no Jaunās Vienotības, Rihards Kols no Nacionālās apvienības, Elizabete Krivcova no partijas "Saskaņa", Zaļo un zemnieku savienības kandidāte Daiga Mieriņa, Progresīvo pārstāvis Andris Šuvajevs, Ieva Jākobsone-Bellomi no Apvienotā saraksta un Attīstībai/Par! kandidāte Vita Anda Tērauda.

Debašu sākumā ikvienam partijas pārstāvim pusminūtes laikā bija jāpārliecina skatītāji, ka tieši viņu partijas nostāja ir Latvijai un latviešiem visvēlamākā.

Šajās debatēs dalībnieki apsprieda diasporai aktuālos jautājumus, kas bija ļoti atšķirīgi. Debatēs tika apspriests aktuālais jautājums par Valsts aizsardzības dienestu, kā tas skars diasporā mītošos. Politisko partiju pārstāvji izteica arī solījumus remigrantiem.

Debašu otrajā daļā jautājumus bija iespējams uzdot arī zālē esošajiem skatītājiem. Daļa iesākās ar Justīnas Krēsliņas, Eiropas latviešu apvienības priekšsēdes, jautājumu aicināt partiju pārstāvjus mudināt diasporu piedalīties gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. Aicinājumi neturēt sevī rūgtumu, palīdzēt Latvijai iesakņoties Rietumeiropas kultūrā, novērtēt katras balss nozīmi – partiju pārstāvji ar draudzīgiem un sološiem vārdiem mēģināja rosināt uz dalību. Vai tas būs izdevies? To redzēsim pēc 1. oktobra.

Bez Justīnes Krēsliņas zālē arī bija ELA prezidija pārstāvji Vita Kalniņa un Andris Skrastiņš.

Tiem, kuri vēlas, noskatīties debašu video ierakstu, to ir iespējams izdarīt šeit https://www.youtube.com/watch?v=4u9wYY3e0_I

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2022

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK