lv

Uzsākts projekts „Eiropas latviešu diasporas NVO projektspējas veicināšana”

Projekta mērķis ir stiprināt diasporas organizāciju Eiropā kapacitāti, veicināt projektspēju paaugstināšanu, diasporas kopienu savstarpējo sadarbību pilsoniskas sabiedrības stiprināšanai un saites veidošanai ar Latviju.

Projekta aktivitātes:

Apmācības Eiropas latviešu diasporas kopienām „Projektu izstrādes un vadības pamati”.
Izglītojoša materiāla izveide „Projektu vadība un finanšu atskaišu sagatavošana”.

Projekta ietvaros plānots organizēt mērķa grupas apmācības Eiropā trīs dažādās valstīs, par projektu izstrādi un vadību.

Apmācību mērķis ir stiprināt Eiropā darbojošos diasporas organizāciju kapacitāti, celt to projektspēju, diasporas kopienu savstarpējo sadarbību pilsoniskas sabiedrības stiprināšanai un saites veidošanai ar Latviju.

Apmācībās tiks izmantotas neformālās izglītības metodes, lielāku uzsvaru liekot uz praktisko darbošanos individuāli vai darba grupās. Dalībniekiem būs iespēja apgūt gan projekta pieteikuma veidlapas aizpildīšanu un projekta budžeta plānošanu, gan projekta īstenošanu un finanšu vadību, gan projekta pārskatu sagatavošanu un rezultātu izvērtēšanu.

Apmācību vakara daļā tiks organizēts sarunu vakars ar iedvesmojošu vieslektoru, lai sniegtu dalībniekiem iespēju uzzināt par diasporas pilsoniskās līdzdalības nozīmīgumu, finanšu piesaistes avotiem diasporas organizācijām, pozitīvo pieredzi un labās prakses piemēriem projektu realizēšanā.

Apmācības vadīs biedrības ”Zemgales nevalstisko organizāciju atbalsta centra” priekšsēdētājs, biedrības ”Latvijas Pilsoniskā alianse” padomes priekšsēdētājs Uldis Dūmiņs un biedrības ”Eiropas latviešu apvienība” projektu vadītāja Gunita Bērza – eksperti no Latvijas ar ilggadēju pieredzi gan Latvijas, gan EEZ projektu īstenošanā.

Kā vieslektore sarunu vakara vadīšanā piedalīsies biedrības ”Eiropas latviešu apvienība” prezidija locekle, politikas referente Elīna Pinto.

Dalībnieku līdzmaksājums 100 EUR/persona. Dalībniekiem tiks segti ceļa izdevumi, nepārsniedzot 90,00 EUR, uzturēšanās (1 nakts), pusdienu un apmācību izdevumi. Pieteikties uz apmācībām Austrijā, Vīnē 29.-30.septembrī var aizpildot anketu līdz 21. septembrim šeit: ej.uz/t2f9

Apmācību programma pieejama šeit: ej.uz/9xng

Organizācijām, kuras vēlas sadarboties apmācību organizēšanā, jāaizpilda anketa šeit: ej.uz/zsqj

Projekta ietvaros izstrādāsim izglītojošu materiālu par projekta vadību, kurš tiks izvietots ELA mājas lapā, diasporas kopienu mājas lapās un sociālajos tīklos. Informatīvajā materiālā būs apkopota aktuālākā informācija par projekta ideju ģenerēšanu, projektu veiksmīgu realizāciju, finanšu atskaišu gatavošanu atbilstošo LR normatīvajiem aktiem. Informatīvais materiāls tiks sagatavots elektroniskā veidolā, kā info grafikas un/ vai video prezentācija, lai būtu viegli saprotams un ērti lietojams ikvienai diasporas kopienai.

Aktivitātes tiek īstenotas projekta „Eiropas latviešu diasporas NVO projektspējas veicināšana” (Līguma Nr. 2018./LV/DP/17) ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK