lv

Uzsākta akcija #NeļaujApdzistUgunskuram

Sākoties patriotu mēnesim, kurā pieminēsim mūsu valsts aizstāvjus un svinēsim Latvijas neatkarības dienu, Eiropas Latviešu apvienība (ELA) sadarbībā ar ekspozīciju "Sirdsapziņas ugunskurs" uzsāk akciju #NeļaujApdzistUgunskuram. 

Šogad mūsu valsts svētkus atzīmēsim bez pulcēšanās, saudzējot viens otra veselību. Bet brīvības gaisma, ko cauri gadu desmitiem Latvijā un visur pasaulē kūruši mūsu priekšteči, mūs vieno un silda pāri laikmetiem un attālumam. Pievieno arī savu liesmiņu, lai vairotu šo gaismu! Ziedo nodibinājumam "Ekspozīcijas "Sirdsapziņas ugunskurs" atbalsta fonds" un dalies ar šo ierakstu sociālajos tīklos ar tēmturi #NeļaujApdzistUgunskuram un aicini atbalstīt ekspozīciju arī draugus un domubiedrus visā pasaulē!
 
Akcijas ietvaros ELA straumēs divas tālsaistes sarunas "Latviešu jaunieši Eiropā - patriotisms agrāk un šodien" un "Brīvības sardzē no ārvalstīm - pieredzes stāsti", ar Eiropas un ASV latviešu dalību. Sekojiet jaunumiem ELA kanālos par sarunu norises laiku!
 
Par ekspozīciju "Sirdsapziņas ugunskurs"
 
Cēsīs, kādreizējā milicijas un čekas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, kopš 2018. gada 23. augusta darbojas nacionālajai pretošanās vēsturei veltīta ekspozīcija “Sirdsapziņas ugunskurs”. Šogad ieguvusi Eiropas Savienības Europa Nostra Kultūras mantojuma balvas žūrijas š atzinību un pirms gada 3. vietu Latvijas Dizaina gada balvā, šī mazā, bet jaudīgā iniciatīva ir apliecinājusi savu nozīmi mūsu vēsturiskās atmiņas stiprināšanā un patriotisma veicināšanā. Ekspozīcijas izveide aizsākās kā Cēsu represēto kopienas iniciatīva un arī patlaban par to rūpējas nevalstiska organizācija – nodibinājums "Ekspozīcijas "Sirdsapziņas ugunskurs" atbalsta fonds". Diemžēl Covid-19 pandēmijas ietekme apdraud ekspozīcijas nākotni, tamdēļ kopš septembra rit ziedojumu vākšanas kampaņa ekspozīcijas turpmākās darbības atbalstam ar mērķi līdz 2020. gada beigām savākt 12 000 EUR. Līdz šim ir saziedoti 1387 EUR.
 
Rekvizīti ziedojumiem: Nodibinājums "Ekspozīcijas "Sirdsapziņas ugunskurs" atbalsta fonds":
Reģ.nr.: 50008281501
Konts SEB bankā: LV39UNLA0055000907996
SWIFT (BIC) kods: UNLALV2X
 
Arī Latvijas mobilo telefonu numuriem ir iespēja ziedot arī aplikācijas Mobilly ziedojumu listē.
 
Kampaņas e-plakāta autori: ekspozīcijas mākslinieki Krista un Reinis Dzudzilo. Plakātam izmantotajā attēlā redzams Latvijas nacionālo partizānu apvienības partizāns Kārlis Zariņš, skaldot malku bunkura durvīs 1951. gadā. Fotogrāfijas oriģināls glabājas Latvijas Valsts arhīvā, 1986. f., 1. apr., 21805. l., 6. sēj., 143. lp..
Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK