lv

Turpinot kampaņu novados, politiķi dosies uz priekšvēlēšanu debatēm pie diasporas Lielbritānijā

Gatavojoties Saeimas vēlēšanām, pēc diasporas organizāciju iniciatīvas uz priekšvēlēšanu debatēm Londonā (14. septembrī 18.00-21.00 UTC) un latviešu centrā Straumēni Lesterā (15. septembrī 19.00-21.00 UTC) dosies divpadsmit Latvijas politisko partiju un to apvienību pārstāvji.

Rīkotāju mērķis ir radīt iespēju diasporas vēlētājiem iepazīt politisko partiju vai apvienību piedāvājumu un pārstāvjus, tostarp klātienē uzdodot vēlētājiem aktuālus jautājumus. Pēc Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) datiem vēlēšanu norises ziņā diaspora ar 121 iecirkni ārpus Latvijas šogad ir otrs lielākais vēlēšanu centrs aiz Rīgas, apsteidzot Daugavpili, un diasporas vēlētāju skaitam atbilst aptuveni 8 Saeimas deputātu mandāti.

Tas ir vēsturisks rekords, kam līdzi nāk arī liela atbildība par Latvijas nākotnes virzību. Arī diasporai šīs vēlēšanas ļauj piedalīties tādas Latvijas veidošanā, kurā ikviens vēlas palikt vai atgriezties. Diasporas un remigrācijas tematikai tajā ir tikai neliela loma, drīzāk sagaidām, ka uzsvars būs uz ekonomiskās un sociālās drošības, veselības aprūpes, vērtību un tiesiskuma jautājumiem,” uzsver Eiropas Latviešu apvienības (ELA) vicepriekšsēde Elīna Pinto. Viņa norāda uz lielo Eiropas diasporas interesi par Saeimas vēlēšanām: pirmās diasporas tematikai veltītās priekšvēlēšanu debates jau jūnijā notika Briselē un septembrī vēl plānota virkne vēlēšanām veltītu diskusiju Dublinā, Frankfurtē, Vīnē un citviet Eiropā. Remigrācijas un diasporas tematika augustā tika vērtēta arī biedrības “Ar pasaules pieredzi Latvijā” priekšvēlēšanu debatēs Rīgā. Gandarījumu par iniciatīvu Lielbritānijā dzīvojošos mūsu valsts pilsoņus aktīvāk iesaistīt Latvijas demokrātijas procesos pauž arī Latvijas vēstniece Lielbritānijā Baiba Braže.

Debatēs piedalīsies šādi politiķi (pieteikšanās kārtībā): Roberts Putnis (Progresīvie), Artuss Kaimiņš (KPV), Rihards Kols (NA), Inguna Sudraba un Gints Gābers (No sirds Latvijai), Ieva Brante un Edvards Smiltēns (LRA), Andris Morozovs un Regīna Ločmele (Saskaņa), Vita Tērauda un Daniels Pavļuts (Attīstībai/PAR), Reinis Znotiņš un Juta Strīķe (JKP), Dana Reizniece-Ozola un Anda Čakša (ZZS), Zanda Kalniņa Lukaševica (Jaunā Vienotība), Valdis Šakars (LSDSP/KDS/GKL) un Andris Rubīns (Latviešu nacionālisti).

Debates ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu rīko apolitiskas diasporas organizācijas Eiropas Latviešu apvienība, Latviešu Nacionālā Padome Lielbritānijā un Daugavas Vanagu Fonds Lielbritānijā sadarbībā ar diasporas ziņu portālu Anglo Baltic News (ABN) un Latvijas Televīziju. Debates Londonā vadīs Elīna Pinto (ELA) un Sallija Benfelde (ABN, politikas komentētāja), bet Straumēnos – LTV Ziņu dienesta žurnālisti Ilze Nagla un Jānis Geste.

Rīkotāji aicina debates apmeklēt ikvienu interesentu no Latvijas piederīgo vidus Lielbritānijā un citviet, līdz 10. septembrim reģistrējoties Londonas vai Straumēnu debatēm; vietu skaits ir ierobežots. Diasporas vēlētājiem, kuri nevarēs debates apmeklēt klātienē, ir iespēja līdz 10.septembrim Londonas debašu vadītājām iesniegt savus jautājumus politiķiem rakstveidā. Reportāža “Tautas Panorāma” un Straumēnos notiekošo priekšvēlēšanu debašu tiešraide 15. septembrī būs skatāmas LTV1 ēterā.

Foto: Uldis Pāže, Saeimas Kanceleja

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK