lv

Tēta projekts: Intervija ar Eiropas Latviešu apvienības pārstāvi Elīnu Pinto

Latvijas valsts piederīgie arvien aktīvāk mēģina aizstāvēt arī savas tiesības un lobēt savas intereses dzimtenē. Jaunā diaspora aug un paliek arī arvien aktīvāka. Un tā ir pozitīvā ziņa, jo tas nozīme, ka tiem, kas dzīvo ārzemēs, nav vienalga kā attīstās Latvija. Taču ārvalstīs dzīvojošie esot arī daudz kritiskāki par notiekošo Latvijā nekā tie, kas palikuši. Un tam arī ātri tiek atrasts iemesls – mediji raksta par problēmām un negācijām un tur, ārzemēs, tiek izdarīti secinājumi. Taču vai tas ir tikai vienīgais iemesls un kāpēc tieši topošo pensionāru intereses šobrīd ir vēlme aizstāvēt visvairāk?

Kādus latviešus jūsu apvienība īsti apvieno? Kas tie ir par cilvēkiem?

Mūsu apvienībā ir iesaistījušās jau 23 organizācijas no 18 dažādām valstīm. Skaits varbūt arī neliekas liels, bet pētījumi liecina, ka dažādās biedrībās iesaistījušies 11-12 % no ārpus Latvijas dzīvojošajiem. Ja ņem vērā, ka šobrīd Eiropā mīt ap 250 tūkstošiem Latvijas valsts piederīgo, kas ir tikpat daudz, cik dzīvo Daugavpilī, Liepājā un Jelgavā kopā, tad desmit procenti no šī daudzuma ir pietiekami liels skaits. Tie ir mūsu domubiedri, un viņu balsi mēs ļaujam sadzirdēt arī labāk Latvijā. Šie cilvēki ir aktīvi iesaistījušies gan dažādos kultūras un mākslinieciskos kolektīvos – koros, deju kolektīvos, tāpat arvien aktīvāk savus klubus sāk veido jaunieši un uzņēmēji. Līdz ar to mums ir saskare ar cilvēkiem, kuri aktīvi uztur savu latvietību tās visdažādākajās izpausmēs - vai tā būtu dziedāšana, vai dejošana, vai arī domāšana par iespējām sadarboties ar Latviju ekonomikas vai pilsonisko jautājumu lauciņā.

Noklausies interviju portālā lsm.lv!

Foto: Signija Augunaite

 

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK