lv

„Skolu tilti” pāri Baltijas jūrai

Latviešu valodas aģentūra (LVA), īstenojot atbalstu diasporas izglītībai, kopā ar Eiropas Latviešu apvienību (ELA) 2018. gadā sāka trīspusēju sadarbības programmu „Skolu tilti” starp latviešu mītnes zemju vispārizglītojošām skolām, latviešu nedēļas nogales skolām ārvalstīs un skolām Latvijā.

Pirmajā reizē, 2018. gada septembrī, Valmierā tika sagaidīti 14 viesi no Zviedrijas. Projekta sadarbības partneri no Latvijas bija Valmieras sākumskola, Burtnieku novada pirmsskolas izglītības iestāde “Burtiņš”, Valmieras muzejs un SIA “ZAAO”. Savukārt Zviedrijas dalībnieki bija Stokholmas Latviešu skola, Gripsholmas  sākumskola,  Hamnas un Mariefredas pamatskola. 

Šogad sadarbības programma turpinās un rudens skolēnu brīvlaikā, kad skolas uz brīdi apklust, pedagogi izmantoja iespēju pilnveidot savu profesionālo kompetenci Somijā, Helsinkos un Espo. Trīspusējā sadarbības programma šoreiz piedāvāja Valmieras sākumskolas pedagogiem doties pieredzes apmaiņā uz Somiju, resp., skolotāji, kuri piedalījās iepriekšējās vizītes organizēšanā, 24.–26. oktobrī viesojās  Otaniemi vidusskolā un Helsinku Vācu skolā, lai iepazītu izglītības sistēmu, kura ir viena no vadošajām pasaulē, kā arī apmeklēja Helsinku Latviešu bērnu skoliņu, novadot kopā ar diasporas pedagogiem stundas bērniem un piedaloties sarunās ar vecākiem un Rozentāla biedrības pārstāvjiem par valodas apguves nozīmību latviskuma saglabāšanā, latviešu valodas pilnveides iespējām bērniem tālmācībā un latviešu valodas apguves resursiem vietnē maciunmacies.lv.  Nozīmīgākā bija kopējā stundu vadīšana – gan diasporas skolotāji, gan Latvijas skolotāji pārrunāja, kādas ir atšķirības, mācoties latviešu valodu Latvijā un ārzemēs. 

Vizītes Helsinku vispārizglītojošajās skolās arī bija nozīmīga skolotājiem, lai salīdzinājumā izprastu, kas mūsu izglītībā ir veiksmīgs, kas pilnveidojams. Helsinku Vācu skola pārsteidz ar savu valodu apguves programmu – beidzot skolu, bērni labā līmenī prot piecas valodas. 

Atvadoties no Somijas, esam pārliecināti, ka izglītība ir vērtība, kuru izceļot, ceļas arī labklājība. 

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK