lv

Sirsnīgā gaisotnē noslēgušies Eslingenas Dziesmu svētki

Īsi pirms vasaras saulgriežiem noslēgušies Eslingenas Dziesmu svētki, kas šogad atzīmēja svētku 75. jubileju. Svētki noritēja četras dienas ar plašu programmu – no lielkoncerta, lasījumiem par trimdas rokmūziku, multimediālām dejas izrādēm, līdz meistarklasēm, amatieraktieru teātra izrādei, dzejas lasījumiem, koklētāju koncertam, garīgās mūzikas koncertam un ballēm.

Svētki norisinājās no 16. līdz 19. jūnijam Vācijā, Eslingenā. Šogad bija vairāk nekā 860 dalībnieki no 14 valstīm (Francijas, Dānijas, Spānijas, Nīderlandes, Itālijas, Īrijas, Luksemburgas, Norvēģijas, Zviedrijas, Lielbritānijas, Somijas, Šveices, Vācijas un Latvijas) no 56 mākslinieciskajām kopām – koriem, deju kolektīviem, folkloras kopām un teātriem. Svētkus rīkoja Latviešu kultūras biedrība SAIME kopā ar palīgiem no visas Eiropas. Šis bija lielākais diasporas kultūras pasākums pēc Covid-19, ko ikviens gaidījis ar lielu nepacietību.

Kā saka ELA kultūras referente Lelde Vikmane, kura piedalījās svētku pasākumos Eslingenā: “Eslingena bija pārvērtusies par mazu un ļoti skaistu Latviju. Šie svētki deva spēku, iedvesmoja itin visus ceļam uz Dziesmu un deju svētku 150-gadi.”

Mums izdodas labas lietas, kad kļūstam nesavtīgi un vienoti., tādēļ ir vajadzīgi svētki, lai mēs atgādinātu paši sev, ka esam spējīgi radīt brīnišķīgas lietas un ziedēt savā skaistumā, savā neatkārtojamībā, savā latvietībā,” turpina L. Vikmane.

Svētku laikā notika arī Ligitas Kovtunas grāmatas “Atmiņas par Eslingenu” kopā ar tulkotāju Ivaru Veitu un redaktoru Jāni Veitu atklāšanas svētki. Tika izrādītas divas teātra izrādes, kā arī vairāki māksliniecisko kopu koncerti.

Svētku dalībnieki piedalījās arī gājienā, kas veda no tirgus laukuma, kas atrodas blakus rātsnamam, pie kura visu svētku laiku plīvoja Latvijas karogs, līdz svētku lielkoncerta norises vietai. Gājiens nebija tāls, bet arī nebija viegls, jo Eslingenā ārā termometra stabiņš rādīja +35 grādus.

Eslingenas svētkos piedalījās arī ļoti daudz bērnu un jauniešu, kas kopj latviskās tradīcijas, izvēloties apgūt latviešu deju vai dziesmu.

Kā pateicību ikvienai mākslinieciskajai kopai par dalību Eslingenas Dziesmu svētkos, ELA prezidija pārstāves Karolīne Zobens-East, Laura Ritenberga-Kinder un Lelde Vikmane pasniedza pateicības rakstus.

EELA vārdā vēlreiz sakām lielu paldies ikvienam svētku dalībniekam, organizatoru brīnišķīgajai komandai, pirmkārt, svētku galvenajai organizatorei Laurai Putānei un Laurai Lukstiņai, Ilzei Duberei, Solveigai Slaidiņai, Indrai Filipsonei, Aigai Ožehovskai, Laurai Ritenbergai-Kinder, Līgai Veitai, Leldei Vikmanei,  Laumai Leišovnikai,  Jānim Veits, Peterim Vigants, Elmaram Rozīša kungam, lielkoncerta režisoram Sandim Kalniņam, Jöran Steinhauer, tehniķiem, Jānim Skutelim, Ievai Akuraterei, Zanei Šmitei, Olgai Rajeckai, visiem, visiem kas iesaistījās - neizmērojams paldies!

Eslingenas Dziesmu svētki ir plaša Eiropas mēroga Dziesmu un deju svētki diasporā, kuri notiek godinot 1947. gadā Eslingenas latviešu bēgļu nometnē notikušos pirmos Dziesmu svētkus trimdā un turpinot Dziesmu un deju svētku tradīcijas aizsākumus ārpus Latvijas, kā arī nodrošinot tradīcijas turpināšanos jaunajā trimdā jeb diasporā.

Svētku norisi atbalstīja LR Ārlietu ministrija, Sabiedrības integrācijas fonds, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Eiropas Latviešu apvienība, Pasaules Brīvo Latviešu apvienība, Latviešu kopība Vācijā, Latviešu fonds, uzņēmums Latvijas Balzāms, Baden Wuertemberg Stifung, Stadt Esslingen am Neckar. Par svētkiem informē Latviesi.com, Brīvā Latvija, Laiks, Latvijas Radio 2.

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2022

Papildu informācijai:
Kristīne Tjarve, Sabiedrisko attiecību speciāliste
ela@ela.lv
https://www.facebook.com/EiropasLatviesuapvieniba

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK