lv

Reģionālo kultūras svētku Eiropā ceturtais posms, Turcijā, Antālijā ir aizritējis

Ar grandiozu uzmanības piesaisti no vietējām pašvaldībām, televīzijas, radio un laikrakstiem, Turcijā, Antālijā noslēdzies ceturtais posms Reģionālajiem kultūras svētkiem Eiropā, kurā piedalījās latvieši no 13 valstīm - Grieķijas, Francijas, Vācijas, Šveices, Dānijas, Zviedrijas, Lielbritānijas, Īrijas, Luksemburgas, Nīderlandes, Turcijas, Igaunijas, Latvijas.
 
No 27. aprīļa līdz 29. aprīlim notika ceturtie Reģionālie kultūras svētki Eiropā, Turcijā, Antālijā, kuros pulcējās Eiropas māksliniecisko kopu dalībnieki no 13 valstīm - Grieķijas, Francijas, Vācijas, Šveices, Dānijas, Zviedrijas, Lielbritānijas, Īrijas, Luksemburgas, Nīderlandes, Turcijas, Igaunijas, Latvijas. Šos svētkus īpašus darīja izcils sadarbības modelis starp Eiropas latviešu apvienību, Latviešu kultūras biedrību Turcijā, Latvijas Republikas vēstniecību Turcijā, LR Goda konsulātu Turcijā, sadarbības partneriem, pašvaldībām un dalībniekiem. Tas radīja visos īpašu sajūtu un vēl nebijušas emocijas, kuras ilgi kavēsies mūsu sirdīs, informē svētku ciklu idejas autore un galvenā organizatore, Eiropas Latviešu apvienības (ELA) kultūras referente Ingūna Grietiņa-Dārziņa.
 
Svētku galvenā koncerta vieta bija atvēlēta vietējo iedzīvotāju iecienītā un tūristu labi apmeklētā vietā – vēsturiskas auras apņemtā amfiteātrī Antālijas vecpilsētā. Vairāku stundu garais koncerts iesākās ar sirsnīgām un iedvesmojošām uzrunām, kuras klātesošajiem veltīja gan Latvijas pārstāvji, gan Turcijas svētku rīkotāji un atbalstītāji. “Esmu lepns, ka es, jūs un mēs esam latvieši”, tā savu uzrunu svētku kulminācijā, Lielkoncerta atklāšanā Antālijas pilsētas amfiteātrī, noslēdza LR vēstnieks Turcijā Pēteris Kārlis Elferts.
 
Latviešu tautas dejas mijās ar dziesmām, folkloras kopas ”Skandinieki” spēlētos dančus kopā ar latviešiem aizrautīgi lēca arī visu vecumu turki un ziņkārības atvilinātie tūristi. Kāds mazs turku zēns, sajūsmināti atspoguļojot svētkus savā Facebook lapā, raksturo latviešus kā smaidīgu tautu, kura smeļas prieku no dejas.
 
Iepazīstinot Antālijas iedzīvotājus ar latviešu tautas kultūru, arī Turcijas latvieši izjutuši īpašu saviļņojumu. “Tas bija līdz sirds dziļumiem aizkustinoši – dzirdēt skaistākās latviešu dziesmas un piedzīvot latviešu tautas dejas Turcijā. Tirpas skrēja pār kauliem, redzot tik daudz Latvijas karogus Antālijas ielās. Tik skaista, stipra un cēla ir mūsu tautas kultūra”, savas emocijas pauž Latviešu kultūras biedrības Turcijā vadītāja Skaidrīte Dzene.
 
Reģionālo kultūras svētku cikls Eiropā nu ir noslēdzies, dāvājot simtiem latviešu iespēju kļūt par īpašo kultūras vēstnieku Lielbritānijā, Zviedrijā, Nīderlandē un Turcijā. Izdevusies svētku koncepcija Latvijas kultūras atpazīstamībai Eiropā ir liels ieguvums, kas ir ne tikai stiprinājis sadarbību starp partneriem Eiropā un Latvijā, bet arī ir savijis nesaraujamas draudzības saites starp svētku dalībniekiem un vietējo diasporu un iedzīvotājiem.
 
Informāciju sagatavoja Ieva Reine, ELA prezidija biedre.
Foto: Fons Papendorp, RKSE trešā posma organizators.
 
Svētkus rīko Eiropas Latviešu Apvienība.
Svētku norisi atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Latvijas Republikas vēstniecība Turcijā, Latvijas Republikas goda konsulāts Antālijā, Pasaules Brīvo Latviešu Apvienība, latviesi.com
Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK