lv

Radošie diasporas pārstāvji aicināti piedalīties pētījumā

Līdz 27. septembrim Eiropas Latviešu apvienība (ELA) un Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicina piedalīties aptaujā, kuras mērķis ir pirmo reizi apzināt ārpus Latvijas dzīvojošu radošo profesionāļu viedokli par profesionālās dzīves iespējām mītnes zemē, sadarbības pieredzi ar Latviju un citiem jautājumiem. 

“Radošums ir viens no Latvijas spēka avotiem un attīstības virzītājiem - gan uz vietas Latvijā, gan ietiecoties tālu pasaulē līdz ar mūsu mākslas, mūzikas, dizaina, kultūras menedžmenta talantiem. Sākot otro simtgadi, vēlamies palīdzēt Latvijai apzināt savu radošo diasporu, kas spēs pienest jaunas iespējas un skatupunktus kultūras nozares un šo profesionāļu attīstībai”, par aptaujas mērķiem skaidro Eiropas Latviešu apvienības prezidija priekšsēde Elīna Pinto. 

Anda Laķe, Latvijas Kultūras akadēmijas prorektore zinātniskajā darbā, papildina: “Radošie profesionāļi ir būtiskākā kultūrvides daļa ar īpašu lomu jebkuras tautas un valsts izaugsmē. Ir ļoti svarīgi apzināt Latvijā dzimušo, bet ārpus Latvijas strādājošo kultūras un radošā sektora pārstāvju profesionālo un komunikatīvo pieredzi, lai kopīgi atklātu efektīvākās sadarbības, ideju apmaiņas un savstarpēja atbalsta iespējas”. 

Pēc migrācijas pētnieku aplēsēm, ārzemēs dzīvo un strādā vairāki tūkstoši Latvijas mūziķi, mākslinieki, dizaineri un citi radošo profesiju pārstāvji. Pētījuma rezultāti tiks izmantoti izstrādājot rekomendācijas radošās diasporas politikai un politiskajām iniciatīvām, kuras būs vērstas uz dažādu sadarbības veidu atbalstu, kā arī promocijas darba izstrādei. Jūsu viedoklis, pieredze un vērtējumi ļoti nozīmīgi padziļinās izpratni par radošās diasporas profesionālo aktivitāšu iespējām un šķēršļiem, kā arī vēlamajām atbalsta aktivitātēm. Aptauja tiek veikta Latvijas Kultūras akadēmijas doktorantes Ilze Upatnieces promocijas darba ietvaros. 

Pētījumā iegūtā informācija promocijas darbā un citās publikācijās tiks aprakstīta tikai apkopotā veidā un atbildes uz aptaujas jautājumiem netiks saistītas ar cilvēku, kurš tās sniedzis. Informācija tiks izmantota tikai promocijas darba mērķu sasniegšanai, izmantojot stingrus datu aizsardzības un konfidencialitātes noteikumus.

Aptauju informatīvi atbalsta Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Nacionālais kino centrs un citi nozares partneri. 

Eiropas latviešu apvienībā (ELA) ir apvienojušās 25 latviešu un latviešu sadraudzības nevalstiskās organizācijas no 19 Eiropas valstīm ārpus Latvijas. ELA mērķis ir pārstāvēt Eiropas latviešu diasporas intereses, saskaņot tās biedru organizāciju darbību informācijas, latviskās izglītības, kultūras un pilsoniskās līdzdalības jomās, kā arī veicināt sadarbību starp biedru un radniecīgām organizācijām. Plašāka informācija par ELA un radošo profesionāļu pētījumu atrodama biedrības mājas lapā www.latvieši.com/ela.

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK