lv

Projekts „Latvietība „3I” Identitāte, Ieguldījums, Iesaiste” (2021)

ELA saņēmusi atbalstu projekta “Latvietība “3I” - Identitāte, Ieguldījums, Iesaiste” īstenošanai

Projekts, kura mērķis ir biedrības kapacitātes stiprināšana un pamatdarbības Latvijā nodrošināšana, tika īstenots jau 2020.gadā un arī šogad tā īstenošanai ir piešķirti līdzekļi no Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “NVO fonds”.

Atbalsts Eiropas Latviešu apvienības (ELA) pārstāvniecībai Latvijā nodrošinās diasporas interešu pārstāvību un diasporas iesaisti politikas plānošanā un Latvijas NVO, kā arī publiskās pārvaldes sadarbības platformās, ar  mērķi stiprināt pilsonisko sabiedrību latviešu diasporas kopienās, paaugstināt iedzīvotāju pašorganizēšanos, savstarpējo sadarbību un iesaisti pilsoniskās līdzdalības aktivitātēs, kā arī ilgtermiņā – stiprināt diasporas nacionālo identitāti un saglabāt tās piederību Latvijai.

ELA pārstāvniecībai Latvijā tiks piesaistīts ELA Latvijas biroja vadītājs, kurš sniegs organizatorisku, tehnisku un praktisku atbalstu ELA vadībai un darbiniekiem, nodrošinās ELA Latvijas biroja vadību un koordināciju. Diasporas interešu aizstāvības darbu turpinās arī ELA pārstāvis-administrators Latvijā, aktīvi sekojot līdzi norisēm Latvijā, klātienē pārstāvot ELA dažādās NVO darbam būtiskās sanāksmēs, darba grupās, padomēs, utt., un laicīgi reaģējot uz diasporai saistošajiem jautājumiem un lēmumiem vai sniedzot viedokli politikas veidotājiem un partneriem Latvijā.

Projekta ietvaros tiks atbalstīta arī ELA biedru kopsapulces norise Rīgā, š.g. 31.jūlijā. ELA biedru kopsapulce ir lielākā platforma Eiropā, kura jau gandrīz 70 gadus ir spējusi noturēt pilsonisko apziņu ārpus Latvijas dzīvojošiem Latvijas piederīgajiem, saglabāt patriotismu, piederību Latvijai un palielināt pilsonisko un politisko iesaisti, pārstāvot Latvijas un Latvijas kopienu intereses mītnes zemēs un diasporas balsi Latvijā.

Projekta īstenošanas periods ir 01.01.2021. līdz 31.10.2021. un tā izmaksas sastāda 21587,00 EUR.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

#NVOfonds2021

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK