lv

Projekts “Latvietība “3I” - Identitāte, Ieguldījums, Iesaiste” 2022

Eiropas Latviešu apvienība jau trešo gadu pēc kārtas saņēmusi NVO fonda atbalstu projekta “Latvietība “3I” - Identitāte, Ieguldījums, Iesaiste” īstenošanai

Projekts, kura mērķis ir biedrības kapacitātes stiprināšana un pamatdarbības Latvijā nodrošināšana, tiek īstenots kopš 2020.gada un arī šogad tā aktivitātēm ir piešķirti līdzekļi no Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “NVO fonds”.

Atbalsts Eiropas Latviešu apvienības (ELA) pārstāvniecībai Latvijā nodrošinās diasporas interešu pārstāvību un iesaisti politikas plānošanā, dažādās publiskās pārvaldes sadarbības un NVO platformās, ar mērķi stiprināt pilsonisko sabiedrību latviešu diasporas kopienās, paaugstināt iedzīvotāju pašorganizēšanos, savstarpējo sadarbību un iesaisti pilsoniskās līdzdalības aktivitātēs, kā arī ilgtermiņā – stiprināt diasporas nacionālo identitāti un saglabāt tās piederību Latvijai.  

ELA pārstāvniecībā Latvijā darbu turpinās Aira Priedīte – ELA administrators-pārstāvis Latvijā, klātienē pārstāvot ELA dažādās NVO darbam būtiskās sanāksmēs, darba grupās, padomēs. ELA pārstāvniecība ļauj aktīvi sekot līdzi norisēm Latvijā un laicīgi reaģēt uz diasporai saistošajiem jautājumiem un lēmumiem, kā arī, pārstāvēt diasporas viedokli pie Latvijas politikas veidotājiem un ELA partneriem. ELA prezidija locekļiem tehnisku un administratīvu atbalstu organizācijas Latvijas biroja koordinēšanā projekta ietvaros sniegs ELA Latvijas biroja vadītājs, savukārt ELA sabiedrisko attiecību speciālists nodrošinās kvalitatīvu, regulāru un diasporas mērķa grupai aktuālu informāciju, kas ir īpaši būtiski šogad gaidāmo 14.Saemas vēlēšanu kontekstā.

Projekta ietvaros plānots atbalstīt arī ELA biedru kopsapulces norisi 2022.gada pavasarī. ELA biedru kopsapulce ir lielākā platforma Eiropā, kura jau 70 gadus ir spējusi noturēt pilsonisko apziņu ārpus Latvijas dzīvojošiem Latvijas piederīgajiem, saglabāt patriotismu, piederību Latvijai un palielināt pilsonisko un politisko iesaisti, pārstāvot latviešu kopienu intereses mītnes zemēs un diasporas balsi Latvijā.

Projekta īstenošanas periods ir 01.01.2022. līdz 31.10.2022. un tā izmaksas sastāda 32987,00 EUR.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

#NVOfonds2022

 

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK