lv

Plašā pasaule - ekspress saziņa. Kultūras jomas vadītāju tikšanās

Jauns gads, jauni darbi, jauni plāni un lieliskas ieceres – tās ir lietas, ko 2024. gada 2. februārī zoom sarunā apsprieda kultūras jomu vadītājas - DAKLA priekšsēdētāja Renāte Albrehta no Brazīlijas, Ilze Lībeka, LAAJ Kultūras nozares iepriekšējā vadītāja un Sandra Draguns, LAAJ Kultūras nodaļas jaunā vadītāja no Austrālijas, ELA kultūras referente Andra Baltmane un sanāksmes rosinātāja, ALA Kultūras nozares vadītāja Valda Grīnberga.

Visos kontinentos diasporas kopas un biedrības šobrīd aktīvi rosās, gatavojot projektu pieteikumus PBLA administrētajai Kultūras ministrijas programmai Diasporas pašdarbības kopu attīstībai un māksliniecisko spēju stiprināšanai. Sarunā nu jau atkārtoti tika apspriestas tendences un izaicinājumi projektu pārvaldīšanā, iepriekšējā pieredze un arī visu pasaules diasporas projektu pārvaldības savstarpējā mijiedarbe un ietekme.

Visos kontinentos, kur mīt latvieši, būtisks ir Kultūras ministrijas, Ārlietu ministrijas un Latvijas Nacionālā kultūras centra morālais un metodiskais atbalsts. Šajā jomā izskanēja ne vien pateicības vārdi no visam pārstāvētajām organizācijām, bet arī idejas un priekšlikumi, kā uzlabot sadarbību un savstarpējo informācijas un pieredzes apmaiņu.

ELA kultūras referente Andra Baltmane kolēģēm sniedza īsu pārskatu par janvāra vidū Vācijā, Annabergā notikušo ELA rīkoto semināru latviešu biedrību un Dziesmu svētku kustībā iesaistīto amatiermākslas kopu vadītajiem, kā arī atbildēja uz kolēģu jautājumiem.

Kultūras “vēstnieces” no plašās pasaules apsprieda arī praktiskākas, operatīvākās un lietišķākas savstarpējās saziņas iespējas un veidus projektu pārvaldībā, pasākumu plānošanā un kopīgo interešu pastāvībā.

Nākama Kultūras grupas tikšanās iecerēta aprīlī.

 ELA kultūras referente Andra Baltmane, e-pasts saziņai: kultura@ela.lv 

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2023          

Ja turpmāk vēlies saņemt savā e-pastā ELA kultūras nozares ziņas, piereģistrējies ziņu saņemšanai šajā tiešsaistes formā.

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK