lv

Pašvaldību politiķi rosina ciešāku sporta sadarbību ar diasporu reģionu attīstības veicināšanai

28. jūnijā Eiropas Latviešu apvienības (ELA) un Latvijas Olimpiskā komitejas (LOK) organizētā diskusija ar pašvaldību vēlēšanu kandidātiem, kuri darbojas sporta nozarē, apliecināja politiķu ieinteresētību sadarbībā ar diasporu sporta un aktīva dzīvesveida jomā, tādējādi veicinot arī Latvijas novadu attīstību. 

Šādu diskusiju ar pašvaldību vēlēšanu kandidātiem motivēja tas, ka šogad pirmoreiz diasporas vēlētājiem ir dota iespēja pašvaldību vēlēšanās balsot pa pastu, un to ir pieteikušies izmantot 276 vēlētāji no visas Eiropas un citām valstīm.

Diskusijas atklāšanā LOK prezidents Žoržs Tikmers norādīja uz gatavību kopdarbam, ko apliecina LOK darba grupas izveide sadarbībai ar diasporu Latvijas Triatlona federācijas prezidenta Aigara Strausa vadībā. Elīna Pinto, ELA vadītāja, norādīja uz sportu kā saliedējošu spēku un augsta potenciāla sadarbības virzienu, ņemot vērā lielo latviešu skaitu ārvalstīs, no kuriem piesaistīt sporta talantus, profesionāļu pieredzi, atbalstu startiem ārvalstīs un investīcijas sporta industrijas attīstībai Latvijā.  Līdz šim sekmīga šāda veida sadarbība ir jau izveidojusies ar Valmieras pašvaldību, kurā mājvietu raduši vairāki remigrējuši sporta industrijas profesionāļi. Šajā pašvaldībā ir norisinājusies jau pirmā diasporas jauno sporta talantu nometne "Olimpiskais Kvants". Tāpat Valmieras pašvaldība attīstības projektus ar ELA atbalstu ir prezentējusi Luksemburgas Mazo un vidējo investoru asociācijai.

Diskusijā piedalījās 11 pašvaldību vēlēšanu kandidāti, un visi no tiem ir saistīti ar sportu un aktīvo dzīves veidu viņu novados. Diskusijā aktīvi piedalījās kandidāti Aigars Rublis no Jelgavas (“Jaunā Vienotība”), Normunds Mihailovs no Valmieras (“Kustība “Par!””), Toms Praulītis no Cēsu novada ( “Vidzemes Partija”, Cēsu pilsētas Sporta skolas treneris), Guntis Zālītis no Ropažu novada (“Jaunā konservatīvā partija”, Latvijas Vieglatlētikas Veterānu asociācijas valdes priekšsēdētājs, prezidents), Ineta Krūmiņa no Cēsu novada (“Latvijas attīstībai”, Cēsu novada pašvaldības sporta koordinatore), Igors Orlovs no Jelgavas (“Saskaņa”).

Diskusiju vadīja ELA sporta nozares vadītājs Raivis Orba, apkopojot kandidātu priekšlikumus labākai informācijas apritei un mobilajām lietotnēm par sporta norisēm un pieejamo sporta infrastruktūru, diasporas bērnu un jauniešu iesaisti Latvijas sporta norisēs un sporta spēļu veidošanu. Tika izceltas Latvijas novados pieejamās interesantās iespējas aktīvai atpūtai un sporta piekritējiem, vienlaikus atzīmējot nepieciešamību veidot vairāk brīvpieejas sporta laukumu un sporta zāļu. Politiķi izcēla arī nacionālas nozīmes jautājumus par sporta attīstības stratēģijas, mūsdienu kvalitātes sporta būvju un atbilstošu finanšu investīciju nepieciešamību. Pēc pašvaldību vēlēšanām ELA un LOK ar ieinteresētajām pašvaldībām sīkāk apspriedīs iespējas praksē ieviest diskusijā izteiktos priekšlikumus.

Diskusijas ierakstu ir iespējams noskatīties Eiropas Latviešu apvienības Facebook lapā. Sporta sadarbības veidošanā ieinteresētos partnerus ELA aicina sazināties, rakstot Raivim Orbam uz sports@ela.lv.

Informāciju sagatavoja: Rasa Saliņa, Eiropas Latviešu apvienības padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos, tālr. 29145314, e-pasts: rasa.salina@gmail.com

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

#NVOfonds2021 #DiasporasNVO2021

 

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK