lv

Pasaules latviešu saieta nams 2023. gada Dziesmu un deju svētku programmā

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki notiks no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam Rīgā, to galvenais akcents būs Dziesmusvētku tradīcijas 150. gadi. Viens no centrālajiem pasākumiem, kur būs iespēja satikt vienkopus diasporas pašdarbniekus, būs Pasaules latviešu saieta nama koncerts, kas notiks 2023. gada 3. jūlijā Ķīpsalā.

Svētku laikā notiks vairāk nekā 60 pasākumi un koncerti daudzās vietās Rīgā – Mežaparka estrādē, Daugavas stadionā, Arēnā Rīga, Ķīpsalas hallē, Rīgas Latviešu biedrības namā, Viestura un Vērmanes dārzā, Esplanādē, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Latvijas Nacionālās operā, Latvijas Universitātē, Hanzas peronā, Rīgas Domā un citos Rīgas dievnamos.

Viens no centrālajiem pasākumiem, kur būs iespēja satikt vienkopus diasporas pašdarbniekus, būs Pasaules latviešu saieta nama koncerts, kas notiks 2023. gada 3. jūlijā Ķīpsalā. Līdz 5. februārim diasporas kolektīvi varēja iesūtīt kādu oriģinālu, sev vai reģionam raksturīgu ideju, kas kuplinātu šīs dienas koncertu.

Kā informē Latvijas Nacionālā Kultūras centra (LNKC) pārstāvji, diasporas dejotāji, dziedātāji, mūziķi un folkloristi bijuši ļoti atsaucīgi, piesakot savus radošos projektus LNKC izsludinātajā pieteikumu sesijā. Koncerta dalībnieku kopskaits ir gandrīz tūkstotis, pārstāvot 4 kontinentus, 17 valstis un 48 kopas.

Kā uzsver Eiropas Latviešu apvienības kultūras nozares vadītāja Andra Baltmane: “Prieks, ka kopas meklējušas neierastas, jaunas, atraktīvas iespējas, kā iepriecināt koncerta skatītājus. Radušies un tiek “slīpēti” dažādu jomu, dažādu valstu un reģionu kopu apvienoti priekšnesumi, kas to izpildītājiem ir īsts izaicinājums – neierasts mēģinājumu process, vērā ņemams darbs attālināti un uzstāšanās, kas noteikti būtu ārpus ierastās komforta zonas. Dažas kopas arī gatavo tieši pašu spēkiem radītus jaundarbus. Un tas Eiropas diasporā diemžēl pēdējā laikā noticis reti, tāpēc prieks vēl jo lielāks par drosmi, apņēmību un uzdrīkstēšanos. Līdzjutēji un atbalstītāji, kā arī visi ideju iesniedzēji nu ar nepacietību gaida koncerta rīkotāju vērtējumu, lai noskaidrotu, kuri no pieteiktajiem priekšnesumiem tiešām arī tiks iekļauti koncerta programmā. Turam īkšķus par katru!”

Dziesmu un deju svētkiem gatavojas vairāk nekā 1600 kolektīvu Latvijā, savukārt ārvalstīs - vairāk nekā 100.

XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkus Rīgā organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Latvijas Mobilais Telefons (LMT), Elektrum, kā arī atbalstītāji Swedbank, Rimi, Food Union un Kārums, Orkla, LIDO, Circle K Latvia, Latvijas Finieris, Dzintars, Bolt, SPICE, DHL, Coffee Address, padomdevējs - Pasaules dabas fonds.

Aicinām aktuālajai informācijai sekot līdzi Svētku mājaslapā www.dziesmusvetki.lv

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK