lv

Noslēdzies teātru salidojums LAIPA 2022

No 21. līdz 23. oktobrim daļa diasporas amatierteātru pulcējās Oslo, Norvēģijā, kur norisinājās jau astotais festivāls "LAIPA". Šoreiz pasākumu organizēja Oslo latviešu teātris “Olatte” saliedētā un enerģiskā komanda Ievas Melbārdes vadībā.

Oslo saulains un vēss, bet festivāla izrāžu zālēs dzirkstīja radošums, valdīja sirsnība un draudzīgums. Festivāla programmā trīs dienas kopā sanākušie amatierteātra entuziasti gan spēlēja teātri, gan arī ar ekspertiem Jurģi Spulenieku, Dzintaru Krūmiņu, Kristīni Dinu Bitēnu un Atvaru Sirmo runāja par skatuves mākslām, mācījās jaunas pieredzes un praktiskās meistarklasēs pilnveidoja zināšanas.

 “LAIPA” ir festivāls, kurš tradicionāli ceļ gaismā latviešu autoru darbu iestudējumus, svin latviešu valodu, pulcina latviešu skatītāju festivāla norises vietā, kas, kā zināms, katrus gadu ir citā Eiropas valstī un pilsētā, tātad ir ne vien mākslinieciska, bet arī sociāla norise. Turklāt festivālu uzņemošās valsts kultūras institūcijas un apkaimju kopienas iepazīst Latvijas diasporas cilvēku vaļaspriekus, uzņēmību, izdarību un nenogurdināmo darbīgumu.

Festivālam raksturīga iezīme ir “dodot gūtais neatņemams”, proti, festivāla dalībnieki – šajā gadā amatierteātri no Burtonas, Bradfordas, Birzgales, Briseles, Oslo, Minsteres, Reikjavikas un Sanfrancisko sniedza ne vien mākslinieciski daudzveidīgu izrāžu programmu, idejas jauniem un drosmīgiem skatuves risinājumiem, krietnu veselīga humora devu un pa kādam aizkustinājuma brīdim, bet arī nesavtīgi viens otram piedāvāja draudzīgu atbalstu izrāžu gatavošanā, skatuves uzbūves darbos un – vajadzības brīdī pasniedza kafiju un balderiāna tinktūru.

Skatuves māksliniekiem rampa un prožektoru mirdzums nereti mēdz būt svarīgāki par savstarpēju labvēlību, un sāncensība spēlē vismaz tikpat lielu lomu kā iestudējumu pašu galvenie varoņi. Ar patiesu gandarījumu jāatzīst, ka “LAIPĀ” gadu gaitā izveidojusies teātra vide, kas rosina radošumu, uzdrīkstēšanos un eksperimentus. Šis festivāla raksturlielums ir viena no lielākajām vērtībām, kuru rīkotājs nodod nākamā festivāla rīkotajam kopā ar ceļojošo kausu. Šā gada festivāla rīkotāji, Oslo latviešu teātris “Olatte”, saliedētā un enerģiskā komanda Ievas Melbārdes vadībā stafeti nodeva Mārai Lewis un Sanfrancisko jaunajam teātrim. Tiekamies 2023. gadā, pirmajā “LAIPĀ” ārpus Eiropas!

Eiropas Latviešu apvienības acis, ausis un sirds festivālā “LAIPA2022”

ELA prezidija locekle un Minsteres amatierteātra – studijas “Ezīši” režisore Laura Ritenberga-Kinder

ELA kultūras referente un sirsnīgā Briseles latviešu teātra režisore Andra Baltmane

Teātru festivāls LAIPA 2022 Oslo

No 21. līdz 23. oktobrim daļa diasporas amatierteātru pulcējās Oslo, Norvēģijā, kur norisinājās jau astotais festivāls "LAIPA". Šoreiz pasākumu organizēja Oslo latviešu teātris “Olatte” saliedētā un enerģiskā komanda Ievas Melbārdes vadībā.
Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK