lv

Noslēdzies projekts “Latvietība “3I” - Identitāte, Ieguldījums, Iesaiste” 2022

2022. gada 31. oktobrī noslēdzas Eiropas Latviešu apvienības īstenotais projekts "Latvietība "3I" - Identitāte, Ieguldījums, Iesaiste", kas tika īstenots kopš 2022. gada 1. janvāra ar NVO fonda atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekts tika īstenots jau trešo gadu pēc kārtas.

Atbalsts Eiropas Latviešu apvienības pārstāvniecībai Latvijā nodrošināja gan diasporas interešu pārstāvību un iesaisti politikas plānošanā, dažādās publiskās pārvaldes sadarbības un NVO platformās, ar mērķi stiprināt pilsonisko sabiedrību latviešu diasporas kopienās, paaugstināt iedzīvotāju pašorganizēšanos, savstarpējo sadarbību un iesaisti pilsoniskās līdzdalības aktivitātēs, gan arī ilgtermiņā – stiprināja diasporas nacionālo identitāti un tās piederību Latvijai.  

ELA pārstāvniecībā Latvijā darbu 2022. gadā turpināja Aira Priedīte – ELA administrators-pārstāvis Latvijā, klātienē un attālināti pārstāvot ELA dažādās NVO darbam būtiskās sanāksmēs, darba grupās, padomēs - vairāk nekā 60 dažādās sanāksmēs un pasākumos. ELA pārstāvniecība ļauj aktīvi sekot līdzi norisēm Latvijā un laicīgi reaģēt uz diasporai saistošajiem jautājumiem un lēmumiem, kā arī, pārstāvēt diasporas viedokli pie Latvijas politikas veidotājiem un ELA partneriem.

Ar projekta finansiālu atbalstu ELA pārstāvjiem bija iespēja regulāri tikties ar Latvijas partneriem, piemēram, ar disaporas vēstnieces Elitas Gavales komandu, izglītības nozares partneriem - LR Izglītības un zinātnes ministriju, Valsts Izglītības un satura centru, Latviešu Valodas aģentūru, Latvijas Nacionālo kultūras centru, Tieslietu ministriju, Sabiedrības integrācijas fondu u.c.

ELA prezidija locekļiem tehnisku un administratīvu atbalstu organizācijas Latvijas biroja koordinēšanā projekta ietvaros sniedza ELA Latvijas biroja vadītāja Kristīne Tjarve, bet ELA sabiedrisko attiecību speciāliste nodrošināja kvalitatīvu, regulāru un diasporas mērķa grupai aktuālu informāciju, kas ir īpaši būtiski bija  14. Saeimas vēlēšanu kontekstā.

Komunikācijā par 14. Saeimas vēlēšanām ELA veidoja ciešu sadarbību gan ar Eiropas Jauniešu organizāciju EJ, gan arī ar Pasaules Brīvo Latviešu apvienību.

ELA publiskā komunikācija veidota gan ELA tīmekļa vietnē www.ela.lv, gan sociālajā medijā Facebook, gan arī plašsaziņas medijos Latvijā un pasaulē. 

Projekta gaitā tapušas arī četras raidieraksta "Kafija ar ELA" epizodes, ko iespējams noklausīties Eiropas Latviešu apvienības ELA Spotify profilā.

Projekta ietvaros tika atbalstīta arī ELA biedru kopsapulces norise, kas notika 2022. gada 1.-3. aprīlī Vācijas pilsētā Freiburgā. ELA biedru kopsapulce ir lielākā platforma Eiropā, kura jau 70 gadus ir spējusi noturēt pilsonisko apziņu ārpus Latvijas dzīvojošiem Latvijas piederīgajiem, saglabāt patriotismu, piederību Latvijai un palielināt pilsonisko un politisko iesaisti, pārstāvot latviešu kopienu intereses mītnes zemēs un diasporas balsi Latvijā. Par 2022. gadā aizvadīto ELA kopsapulci informāciju iespējams atrast šeit, bet, savukārt šeit iespējams iepazīties ar kopsapulcē pieņemtajām rezolūcijām. 

Projekta īstenošanas periods bija no 2022. gada 1. janvāra līdz 2022. gada 31. oktobrim un tā izmaksas sastādīja 32987,00 EUR.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2022

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK