lv

Noslēdzas projekts „3D Diaspora Domā Dara”

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) informē, ka noslēdzas šā gada 1.aprīlī uzsāktais projekts „3D Diaspora Dara”. Tā mērķis bija turpināt Eiropas Latviešu kongresa ceļakartes rezolūciju īstenošanu, sniegt jēgpilnu diasporas pienesumu Latvijas norisēm un rīcībpolitikas veidošanai. Projekta ietvaros īstenotās aktivitātes bija vērstas uz diasporas tautiešu un organizāciju iesaisti Latvijas norisēs un rīcībpolitikas veidošanā, pilsonisko līdzdalību un sadarbību, tā saglabājot ciešu saikni ar Latviju un uzturot un stiprinot nacionālo identitāti diasporas latviešos viņu mītnes zemēs.

„3D Diaspora Dara” projekta komanda ir gandarīta par paveikto un uzskata, ka projekts sevi ir pilnībā attaisnojis – ir sasniegti visi uzstādītie projekta mērķi un pilnībā īstenotas visas plānotās aktivitātes.

ELA prezidija darbs komisijās Latvijā, kā arī vairākas apspriedes ar diasporas pārstāvjiem, veicināja Diasporas likuma projekta izstrādi un virzīšanu LR Saeimā, kurš šobrīd jau ir saņēmis atbalstu Saeimā 2.lasījumā un ir cerības tikt pieņemtam jau šajā gadā. Darbs pie likumprojekta izstrādes veicināja ELA esošo sadarbību nostiprināšanu un jaunu sadarbību veidošanu ar dažādām Latvijas valsts institūcijām, Eiropas latviešu kopienām un Eiropas Komisijas juristiem, meklējot labākos un piemērotākos definējumus diasporas likumam, un panākot tautiešu iesaisti Latvijas rīcībpolitikas norisēs.

Politiskās diskusijas par un ap Latvijas Saeimas vēlēšanām veicināja diasporas latviešu informētības līmeņa paaugstināšanu un ieinteresētību Latvijas politikas veidošanā. Projekta īstenoto aktivitāšu rezultātā vairākas latviešu kopienas tika iedrošinātas veidot vēlēšanu iecirkņus un rīkot vēlēšanas, tādējādi palielinot ārvalstīs dzīvojošo vēlētāju skaitu 13.Saeimas vēlēšanās. Kā parādīja arī veiktās diasporas mediju aptaujas, šogad notika vairākas politiskās diskusijas, tai skaitā arī projekta ietvaros Londonā, pēc kurām dalībnieki atzina, ka šī iniciatīva rīkot debates ar deputātu kandidātiem ir bijušas vērtīgas un daudzi nostiprinājuši, vai mainījuši savu izvēli pēc iepazīšanās klātienē.

Latvieši ārzemēs izrādīja lielu interesi arī par reemigrācijas jautājumiem, aktīvi iesaistījās projekta aktivitātēs un sekoja līdzi vēlēšanu norisēm, tādējādi tika sasniegts projekta mērķis saiknes stiprināšanā ar Latviju.

ELA dalība sarunu festivālā LAMPA un to diskusiju straumēšana, veicināja līdzdalību pilsoniskās sabiedrības veidošanā Latvijā un pasaulē, nacionālās identitātes saglabāšanu un saiknes ar Latviju stiprināšanu. Projekta komanda uzsver, ka ļoti noderīga bija iespēja diskusijas straumēt, jo tādējādi diskusijas varēja vērot interesenti no visas pasaules un skaidrāk apzināties savu piederību Latvijai.

Visi projekta publicitātes pasākumi tika vērsti uz diasporas informētības līmeņa paaugstināšanu un līdzdalības veicināšanu. Projekta mērķauditorija regulāri tika informēta par aktualitātēm un aicināta iesaistīties dažādu jautājumu apspriešanā ELA Facebook kontā. Projekta ietvaros ELA aktivitātes un publikācijas tika atspoguļotas ne tikai ELA sociālajos tīklos un mājas lapā, bet arī daudzos citos medijos, piem. www.latviesi.com, Lielbritānijas laikrakstā Brīvā Latvija un Anglo Baltic News, tāpat ļoti daudzi raksti un intervijas tika sagatavoti un publicēti arī vietējos portālos.

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK