lv

Nodibinājums "Latvijas diasporas apvienība Portugālē" uzņemts ELA asociētā biedra statusā

Pamatojoties uz nodibinājuma "Latvijas diasporas apvienība Portugālē" 2021.gada 15.oktobra iesniegumu, Eiropas Latviešu apvienības (ELA) prezidijs 2021. gada 18.oktobrī, atbilstoši ELA statūtiem un, jo īpaši to 2. pantam, nolēma uzņemt organizāciju savā sastāvā asociētā biedra statusā.

Līdz ar asociētā biedra statusu "Latvijas diasporas apvienība Portugālē" saskaņā ar ELA statūtu 3.pantu iegūst tiesības saņemt informāciju par ELA darbību, tostarp piedaloties ELA biedru sapulcēs un citos saietos.

Minētajā pantā norādīti arī asociēto biedru organizāciju pienākumi ievērot ELA statūtus un ELA institūciju lēmumus; prezidijam reizi gadā iesniegt ziņas par statūtu maiņām un darbību.

"ELA prezidija vārdā vēlos pateikties par Jūsu sadarbības garu un vēlmi iekļauties ELA saimē. Aicinām Jūs rosināt Portugāles latviešu kopienas saliedēšanos un tuvināšanos, kā arī aktīvi līdzdarboties Eiropā dzīvojošo latviešu organizāciju dzīvē. ELA būs Jūsu atbalsta punkts ciešāku saišu vīšanai ar citām diasporas kopienām un organizācijām un ar Latviju," jauno biedru sveic Elīna Pinto, ELA priekšsēde.

Jau šā gada 27.augustā E.Pinto Lisabonā tiekoties ar Latvijas diasporas apvienību Portugālē līdzdibinātāju Daci Vinovsku uzsvēra, ka Latvija un Portugāle var daudz gūt no ciešākas sadarbības, un latviešu diaspora ir tilts uz to - īpaši kamēr Portugālē nav Latvijas vēstniecības. "Vērtīga būtu abu valstu labās prakses apmaiņa par diasporas un remigrācijas pieredzi gan politikā, gan sabiedrības uztverē".
 
Latvijas diasporas apvienība Portugālē tika reģistrēta 2015.gada 21.maijā. Apvienība tika izveidota latviskās identitātes saglabāšanai un kultūras, sociālo un izglītības interešu uzturēšanai un pārstāvēšanai Portugālē.

Publikāciju finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

#NVOfonds2021 #DiasporasNVO2021

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK