lv

Mācību gada sākums arī diasporas skolu skolotājiem

Lai arī daudzās latviešu skolās Eiropā, tāpat kā Latvijā septembris ir saspringts mācību gada sākuma laiks, kad pēc vasaras brīvlaika atsākas skoliņu nodarbības, aizvadītajā nedēļā cītīgākie diasporas skolu skolotāji publcējās tiešsaistes seminārā "Padomi skoliņu vārda nešanai pasaulē". 

2022. gada 15. septembra izglītojošā seminārā par iespējām nest skoliņu vārdu pasaulē, padomos dalījās komunikācijas nozares eksperte Kristīne Tjarve. Tā bija noslēdzošā aktivitāte izglītojošo pasākumu ciklā, lai veicinātu diasporas skolu komunikācijas prasmes gan saskarsmē ar tradicionālajiem medijiem, gan arī dažādās sociālo mediju vidēs. 

Tiešsaistes nodarbības, kas notika jūnijā, jūlijā un tagad septembrī, tika oganizētas projektā “Latviešu diasporas skolu pārvaldības stiprināšana Eiropā” aktivitāšu īstenošanai. Projekta mērķis ir veicināt diasporas izglītības darba ilgtspēju un pieejamību, sniedzot atbalstu diasporas skolu pārvaldībai un veicinot diasporas skolu sistēmas nostiprināšanos Eiropā.

Ja iepriekšējos semināros skolu pārstāvji iepazinās ar komunikācijas instrumentiem, ko izmantot darbā ar tradcionālajiem medijiem, kā veidot preses relīzes, viedokļu rakstus vai sagatavoties intervijām, kā arī par sociālo mediju Facebook un Instagram iespējām, tad septembrī notikušajam semināram bija īpaša nozīme, jo dalībnieki, kuri bija izteikuši vēlmi, saņēma nepastarpinātu savas skolas ārējās Facebook lapas analīzi gan ar ekspertes uzslavām, gan padomiem, kā novērst pamanītās nepilnības vai pārspīlējumus. Prezentācijas laikā ikviens dalībnieks varēja uzdot jautājumus un dalīties pieredzē, kā arī uzzināt kolēģu domas par jautājumiem, kas raisa diskusijas, veidojot kvalitatīvu komunikāciju ar mēķauditorijām sociālajos medijos.

Paldies Kristīnei Tjarvei arī par ieteiktajiem "trikiem", kas prasmīgi izmantoti varētu sasniegt plašāku mērķauditoriju  - mazos latviešus un viņu vecākus!
 

Projekts tiek īstenots ar Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Pilsoniskās līdzdalības veicināšanas programma diasporas NVO darbības atbalstam” finansējumu.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

#DiasporasNVO2022

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2022

Papildu informācijai:

Kristīne Tjarve, Sabiedrisko attiecību speciāliste
https://www.facebook.com/EiropasLatviesuapvieniba

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK