lv

Londonā vēlēs jaunu Eiropas Latviešu apvienības vadību

Šodien daudzi latvieši no Vācijas, Zviedrijas, Francijas, Beļģijas, Luksemburgas, Itālijas, Austrijas, Dānijas, Īrijas, Latvijas, Ukrainas un vēl citām valstīm dodas uz Latviešu namu Londonā, kur šajā nedēļas nogalē notiks Eiropas Latviešu apvienības sapulce. Sanāksmē paredzēts ievēlēt jaunu orgnaizācijas vadību, atskatīties uz aizvadītajā gadā paveikto un apspriest turpmāko gadu stratēģiju.

“Pulcējoties ELA esošajiem un topošajiem biedriem no visas Eiropas, vienosimies par ELA stratēģiju un prioritātēm turpmākajiem diviem gadiem, kas ne tikai iezīmē Latvijas valstiskuma otrās simtgades sākumu, bet arī ceļu uz ELA septiņdesmitgadi. Saredzu, ka arī turpmāk būtisks būs darbs trijos "i" - identitāte, iesaiste, ieguldījums. Izvēlēsim arī jaunu komandu šīs stratēģijas īstenošanai. Atskatoties uz pēdējos gados paveikto, ir liels gandarījums. Nu ir būtiski nostiprināt ELA briedumu, patstāvību, ciešo saikni ar diasporas cilvēkiem un partnerības Latvijā,” pirms sanāksmes portālam "Latviesi.com" norāda ELA vicepriekšsēde Elīna Pinto.

Šoreiz sapulces dalībnieku lokā nebūs visu diasporas lietās iesaistīto Latvijas valsts iestāžu pārstāvju, jo kopējā tikšanās paredzēta biedru aktualitāšu, vajadzību un ideju izzināšanai un ELA turpmākās stratēģijas apspriešanai. Biedru organizācijas tika aicinātas līdz ELA sapulcei sagatavot īsu pārskatu par organizācijas darbību un vajadzībām tālākajai attīstībai. Pasākuma rīkotāji norāda, ka šoreiz arī priecāsies klausītāju lokā sapulces atklātajā daļā redzēt arī citas ELA darbā ieinteresētas diasporas organizācijas, kas, iespējams, vēlētos kļūt par ELA biedriem vai sadarbības partneriem.

Šovakar paredzēts labdarības tīklošanās vakars "Giving for Latvia" sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Lielbritānijā. Tajā būs iespēja iepazīties ar Lielbritānijas latviešu labdarības iniciatīvas "Giving for Latvia" darbu, apspriest pieredzi diasporas labdarības projektu jomā un iespējamos sadarbības veidus starp dažādu valstu diasporas labdarības iniciatīvām

Rīt plānots ELA prezidija priekšsēdētāja ziņojums, kam sekos biedru organizāciju ziņojumi, bet pēc tam plānots ELA pārskats par paveikto un iecerēto kultūras un simtgades jautājumos. Paredzētas arī diskusijas ar biedru organizācijām par prioritātēm un vajadzībām.

Sestdien tiks diskutēts par latvisko identitāti un izglītību, ekonomisko sadarbību un atgriešanos, medijiem un komunikāciju, bet vakarā notiks atvērts seminārs "Simts balsis Simtgadē: diasporas pilsoniskā un politiskā balss Latvijā un Eiropā". “Stāvot uz Latvijas otrās simtgades sliekšņa, apspriedīsim diasporas nozīmi un ietekmi Latvijas un Eiropas politikas veidošanā, tostarp dalību Saeimas un Eiropas Parlamenta vēlēšanās un iesaisti sabiedriskajos procesos Latvijā. Meklēsim atbildes, kāda ir diasporas biedrību loma, saliedējot un pārstāvot ārvalstīs mītošos Latvijas cilvēkus, kādas ir vajadzības un iespējas stipru, patstāvīgu biedrību attīstībai,” norāda sanāksmes rīkotāji.

Svētdien paredzēta slēgtā sēde, kuras laikā tiks skatīti jautājumi par ELA darba organizāciju un nākotnes stratēģiju. Tiks apskatīta ELA darbības stratēģija 2019.-2020.gadam, ELA sadarbība ar biedru organizācijām un partnerorganizācijām, ELA sastāvs, struktūra un statūti, ELA kasiera ziņojums, gada pārskats, budžets un ELA prezidija un amatpersonu vēlēšanas.

Foto: LETA

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK