lv

Londonā norisināsies apaļā galda diskusija par sporta aktualitātēm diasporā

Sestdien, 2022. gada 28. maijā Londonā, Latvijas Republikas vēstniecībā Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē pirmo reizi norisināsies apaļā galda diskusija par sadarbību ar Latvijas diasporu sporta nozarē. Diskusijā piedalīsies gan vēstniecības pārstāvji, gan arī Latvijas Olimpiskās komisijas (LOK) un ELA pārstāvji. 

Apaļā galda sarunas par sporta aktualitātēm diasporā un sadarbību ar Latvijas organizācijām atklās Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē  Ivita Burmistere. Vēstniecību pārstāvēs arī Artūrs Saburovs, Latvijas vēstniecības AK par sadarbību ar diasporu atbildīgais diplomāts. No Latvijas sarunā piedalīsies LOK komisijas vadītājs un Latvijas Triatlona federācijas prezidents Aigars Strauss, savukārt ELA pārstāves sporta nozares referents Raivis Orba, kurš jau vairākus gadus ir atbildīgs par sporta nozares virzību Latvijas diasorā.

Uz tikšanos Lielbritānijā ieradīsies arī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas pārstāve Una Gūtmane.

Apaļā galda diskusijas mērķis ir veidot ciešāku dialogu starp Latvijas un diasporas organizācijām, lai veicinātu jauniešu sporta attīstību, meklētu idejas sadarbības veicināšanai sporta jomā. Šāda tikšanās ir ļoti būtiska, jo Apvienotajā Karalistē pašlaik mitinās ap 140 000 Latvijas valstspiederīgo, kuri ne tikai studē, strādā, bet arī aktīvi sporto.

Sporta aktivitātes ir labs veids, kā stiprināt draudzību, savukārt sporta nometnes, ko būtu iespējas rīkot nākotnē gan Latvijā, gan arī diasporas mītņu valstīs, sniegtu iespēju caur sporta prizmu veicināt arī latviešu valodas apguvi un izmantošanu jauniešiem, kuri pašlaik dzīvo ārpus Latvijas.

Sanāksmes dalībniekiem būs iespējas uzzināt arī ko vairāk par diasporas atbalsta projektiem un iespējām tiem pieteikties, lai organizētu sporta aktivitātes, piemēram, nometnes.

Aicinām tautiešus, kurus interesē sportošana diasporā plašā un iekļaujošā nozīmē - no novusa, nometnēm, sporta sacensībām, individuālu vai grupu sportošanu, jogu utt. pievienoties sarunai. Tā būs sākotnēja tikšanās, lai cilvēki no Latvijas var satikt cilvēkus diasporā un abas puses var labāk iepazīties, apzināt sadarbības iespējas un ģenerēt idejas.

Pieteikties uz apaļā galda sarunu iespējams, rakstot e-pastu Laurai Burgmanei  laura.burgmane@mfa.gov.lv. Tikšanās sākums būs ap 9.30 pēc Lielbritānijas laika Latvijas vēstniecībā un noslēgums ap 14.00.

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2022

Papildu informācijai:
Kristīne Tjarve, Sabiedrisko attiecību speciāliste
ela@ela.lv

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK