lv

Lielbritānijas un Īrijas diasporas skolotāji tiksies seminārā Bredfordā

No 2022. gada 21. līdz 22. maijam Bredfordā Lielbritānijā norisināsies diasporas skolotāju seminārs. Semināru organizē Latviešu valodas aģentūra (LVA) un Eiropas Latviešu apvienība (ELA) sadarbībā ar Latviešu nacionālo padomi Lielbritānijā (LNPL), tas tiek finansēts no LR Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas “Valsts valodas politika un pārvalde”.

Lielbritānijas un Īrijas diasporas skolotāju seminārs notiks jau septīto reizi ierastajā norises vietā – Bredfordas Daugavas Vanagu namā. Šogad tas būs īpašs, jo norisināsies pēc divu gadu pārtraukuma – Covid-19 pandēmijas ierobežojumi būtiski ietekmēja arī diasporas latviešu skolu darbu un klātienes tikšanās iespējas. Dalībai seminārā ir pieteikušies 32 skolotāji no 15 Lielbritānijas un Īrijas latviešu nedēļas nogales skolām, lai kopīgi mācītos, dalītos pieredzē un plānotu jaunus sadarbības projektus.

Semināru atklās ilggadējais tā galvenais organizators LNPL izglītības referents Māris Pūlis, kas daudzus gadus bijis arī ELA izglītības referents un Pasaules Brīvo latviešu apvienības Izglītības padomes loceklis. Semināra dalībniekus uzrunās LVA direktora vietniece Dace Dalbiņa, ELA priekšsēde Justīne Krēsliņa (attālināti), IZM Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktora vietniece valsts valodas politikas jomā Vineta Ernstsone un Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē pārstāvis Artūrs Saburovs, par jaunumiem informēs ELA valdes locekle Vita Kalniņa.

Dienas turpinājumā par aktualitātēm diasporas izglītībā stāstīs LVA diasporas projektu koordinatore Aija Otomere, bet LVA metodiķe Liene Valdmane semināra dalībniekus aicinās uz nodarbībām par skolas tēla veidošanu un mūsdienīgām mācību metodēm, tajā skaitā netradicionālām – daļa nodarbības notiks neierastā formā pilsētvidē. Tāpat pirmajā dienā semināra dalībniekiem būs iespēja dalīties savā pieredzē par izglītības metodēm, ko izmantojuši pandēmijas laikā, kā arī plānot kopīgus skolu sadarbības projektus.

Semināra otro dienu aizsāks Valsts izglītības satura centra (VISC) Valsts valodas prasmes pārbaudes nodaļas vadītāja Anta Lazareva ar kolēģi Renāti Neimani, kas stāstīs par VISC atbalsta materiāliem diasporai un latviešu valodas prasmes pārbaudes iespējām. Savukārt LVA metodiķe Liene Valdmane dienas turpinājumā diasporas skolotājus iepazīstinās ar LVA mācību un metodiskajiem resursiem, kas nodarbības diasporas skolās palīdzēs veidot kā saistošus notikumus. Pēc diasporas skolotāju labās prakses piemēriem semināra noslēgumā ikvienam būs iespēja izteikt savus ierosinājumus un uzdot sev interesējošus jautājumus saistībā ar diasporas izglītību, kā arī saņemt LVA apliecības par profesionālās pilnveides programmas apgūšanu.

Bredfordas seminārs būs lieliska iespēja Lielbritānijas un Īrijas skolotājiem tikties, lai pozitīvā gaisotnē kopā aizvadītu divas produktīvas dienas, dalītos savā pieredzē un gūtu jaunas zināšanas.

Šajā gadā tiek plānots šāda veida seminārs arī Centrāleiropas sestdienas skoliņu pedagogiem, kas notiks no 2022. gada 23. līdz 25. septembrim Latviešu centrā Freiburgā, Vācijā. Informācija par Vācijas semināru sekos vasaras gaitā.

Par Eiropas Latviešu apvienību (ELA)

Eiropas Latviešu apvienība ir Latvijā reģistrēta biedrība, kas apvieno diasporas organizācijas Eiropā un tās kaimiņreģionā, nolūkā stiprināt to savstarpējo sadarbību un saikni ar Latviju, kā arī vienīgā diasporas pārstāvības organizācija Latvijā, kas veido divvirzienu tiltu starp Latviju un aptuveni 350 000 ārpus Latvijas dzīvojošajiem Latvijas piederīgajiem. ELA darbojas jau 70 gadus un ir Pasaules Brīvo latviešu apvienības biedrorganizācija.

 Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2022

 

Papildu informācijai:
Kristīne Tjarve, Sabiedrisko attiecību speciāliste
ela@ela.lv
https://www.facebook.com/EiropasLatviesuapvieniba

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK