lv

Lielā Talka un Eiropas Latviešu apvienība aicina Latvijas diasporu iesaistīties Pasaules talkā

Lielā Talka un Eiropas Latviešu apvienība (ELA) aicina ikvienu Latvijas cilvēku ārvalstīs šā gada 19. septembrī pievienoties akcijai “World Cleanup Day” (WCD) jeb Pasaules talkai. 

Šogad Pasaules talka tiek rīkota jau trešo reizi. Arī šogad visi, neatkarīgi no dzīvesvietas, tiek aicināti iesaistīties talkas aktivitātes – gan apkārtējās vides sakopšanas darbos, gan tradicionālajā koku stādīšanas akcijā “Laimes koki”, lai katra tās laikā iesētā sēkla vai iestādītais koks varētu izaugt par nākotnes dižkoku.

Pasaules talkas galvenais mērķis ir apvienot cilvēkus cīņā ar klimata pārmaiņām un globālo piesārņojumu. Lielā Talka ik pavasari organizē uzkopšanas un labiekārtošanas talkas visā Latvijā, savukārt Pasaules talkas dienā, pievienojas visai pasaulei ar koku stādīšanas akciju “Laimes koki”, tādā veidā sniedzot Latvijas ieguldījumu pasaules klimata un ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā. Tāpēc aicinām Latvijas pārstāvniecības un tautiešu organizācijas ārvalstīs savu iespēju robežās, ņemot vērā pašreizējos piesardzības pasākumus, pievienoties Pasaules talkas aktivitātēm savā mītnes zemē (vairāk informācijas par konkrēto valsti var atrast platformā worldcleanupday.org), vai atbalstīt “Laimes koku” akciju, stādot kokus vietā, kuru šobrīd saucat par savām mājām. Par saviem zaļajiem darbiem rakstiet arī mums talkas@talkas.lv un projects@talkas.lv, vai arī padalieties ar tiem sociālajos tīklos izmantojot tēmturus: #Lielatalka #WorldCleanupDay #Laimeskoki;

Eiropas Latviešu apvienības vadītāja Elīna Pinto piebilst, ka: “Latvijas diaspora vairākus gadus aktīvi atbalsta Lielās Talkas ideju un mērķus, rīkojot kopīgus talkas pasākumus dažādās latviešu kopienās visā pasaulē. Esam gandarīti par šo diasporas ieguldījumu pasaules ekosistēmas un zaļas vides saglabāšanā. Latviešiem ir gadsimtiem izkoptas talkošanas tradīcijas un cieņas izjūta pret dabu, un svarīgi to pārvērst arī politikas izvēlēs un inovatīvos videi draudzīgos risinājumos, kas iesaista visu sabiedrību. “Lielā Talka” tam ir viens izcils piemērs un paraugs arī citām valstīm. Aicinām 19. septembrī Pasaules talkā visus mūs vienoties zaļajā idejā un darbos!”

Ņemot vērā pašreiz aktuālos piesardzības pasākumus, kas virknē Eiropas un pasaules valstu ir daudz stingrāki nekā Latvijā, ārzemju latvieši aicināti piedalīties Ideju talkā. Tās ietvaros ikviens var dalīties ar idejām, kā sasniegt mūsu visu kopīgo mērķi – pasauli padarīt tīrāku un samazināt atkritumu apjomu. Plašāka informācija par dalību Ideju Talkā un iespēju laimēt balvu no EUR 2000 lielā balvu fonda skatiet šeit: https://talkas.lv/2019/10/08/nac-talka-ar-ideju-un-cinies-par-eur-2000-lielo-balvu-fondu/

Lielā Talka ir kustība Latvijā, kas kopš 2008. gada ne vien katru gadu organizē talkas visā valstī, bet īsteno arī dažādus projektus sabiedrības izglītošanai vides aizsardzības jautājumos. Lielās Talkas patrons ir Valsts prezidents, ierindojot Latviju starp pirmajām valstīm pasaulē, kur vides aktivitātēm ir valstisks atbalsts tik augstā līmenī.

Eiropas Latviešu apvienība ir diasporu apvienojoša organizācija ar 25 biedrorganizācijām 19 valstīs Eiropā un tās kaimiņreģionā, kas pārstāv aptuveni 250 000 šajās valstīs dzīvojošos Latvijas piederīgos. ELA koordinē un pārstāv biedru intereses izglītības, kultūras, pilsoniskās un ekonomiskās līdzdalības jomās, un veicina diasporas saikni ar Latviju.

Uz tikšanos 19. septembrī Latvijā un visā pasaulē!

Vairāk informācijas: www.talkas.lv 

Papildu informācija:

Nikola Matjušenko, Lielās Talkas sabiedrisko attiecību konsultante

Mob. 26431149, e-pasts: nikola.matjusenko@onecom-latvia.com

Rasa Saliņa, Eiropas Latviešu apvienības padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos

Mob. 29145314, e-pasts: rasa.salina@gmail.com

Informācija publicēta projekta „Latvietība „3I” Identitāte, Ieguldījums, Iesaiste” (Līguma Nr.2020.LV/NVOF/MAC/055/04) ietvaros. Projektu no 01.01.2020. – 31.10.2020. īsteno Eiropas Latviešu apvienība. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība.


Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK