lv

Latvijas starptautiskie cilvēktiesību eksperti debatēs ar Tiesībsarga kandidātiem

Pirmo reizi vēsturē ārvalstīs strādājošie Latvijas cilvēktiesību jomas profesionāļi pirms Saeimas balsojuma par Tiesībsarga amata kandidātiem viņus ir uzaicinājuši uz atklātām debatēm. Tiešsaistes diskusija par cilvēktiesību prioritātēm un aktualitātēm Latvijā un pasaulē būs redzama pirmdien, 1.martā, plkst. 17.00 portālā TVNET

Diskusijai atsaukušies divi no trijiem Tiesībsarga kandidātiem – Juris Jansons un Edgars Zelderis.

Diskusiju rīko Eiropas Latviešu apvienība (ELA) un diasporas profesionāļu kustība #esiLV. Rīkotāju un partneru – portāla TVNET – mērķi ir šādi veidot kompetentu publisku diskusiju par cilvēktiesību jomas prioritātēm Latvijai un stiprināt labas pārvaldības praksi valsts amatpersonu kandidātiem publiski apspriest savu redzējumu. Domapmaiņa arī veicinās turpmāku sadarbību starp Latvijā un starptautiskajā vidē strādājošajiem cilvēktiesību speciālistiem. Rīkotāju pārstāve Elīna Pinto uzver: “Tiesībsargam ir fundamentāla nozīme cilvēktiesību un labas pārvaldības stiprināšanā Latvijā. Tā ir īpaši būtiska krīzes apstākļos un plešoties valsts varas un sabiedrības neuzticēšanās plaisai. To būs grūti pārvarēt bez starptautiska redzējuma un pieredzes apmaiņas, un to piedāvās mūsu eksperti pasaulē.”

Pēc Tiesībsarga amata kandidātu prioritāšu uzklausīšanas sekos ekspertu jautājumu un kandidātu atbilžu sesija. Ekspertu vidū būs starptautiskajās organizācijās un misijās pieredzējuši tiesību speciālisti no Londonas, Luksemburgas, Varšavas, Berlīnes un Bonnas: Nils Muižnieks, Elīna Šteinerte, Inga Reine, Gita Feldhūne, Anete Erdmane, Elīna Pinto, Aleksandra Jolkina un diasporas labdarības organizācijas “Giving for Latvia” vadītāja Daniela Utāne. Iniciatīvu atzinīgi novērtējis arī Latvijas tiesnesis Eiropas Cilvēktiesību tiesā Strasbūrā Mārtiņš Mits. Eksperti debatēs piedalīsies savā personiskajā eksperta kapacitātē, oficiāli nepārstāvot attiecīgās starptautiskās organizācijas.

Diskusijas tēmu lokā iezīmēti gan aktuālie Covid-19 cilvēktiesību aspekti, gan plašāki pilsonisko, politisko, sociālo un ekonomisko tiesību, bērnu tiesību, nediskriminācijas un labas pārvaldības jautājumi Latvijā, tostarp sabiedrībā neviennozīmīgi vērtēti jautājumi.

Diskusija ir daļa no kustības #esiLV un ELA aizsāktās diasporas nozaru profesionāļu tīklošanās sadarbības veidošanai un ieguldījumam Latvijā.

Sīkāka informācija:

Kontakti: ELA padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Rasa Saliņa, e-pasts: rasa.salina@gmail.com, tālr.: 29145314

Kustība #esiLV – Ekonomiskā sadarbība un investīcijas Latvijai ir ārzemēs darbojošos Latvijas izcelsmes uzņēmēju, profesionāļu un nozaru speciālistu, kā arī viņus apvienojošu klubu un organizāciju kopiena. Kustības ietvarā dalībnieki var apmainīties ar pieredzi un idejām uzņēmējdarbības un nozaru attīstībai, investīciju un inovāciju veicināšanai, kā arī veidot partnerības gan savā lokā, gan ar Latvijas uzņēmējiem un to organizācijām, pašvaldībām, inovāciju un investīciju ekosistēmas spēlētājiem. Kustības mērķis ir veicināt Latvijas tautsaimniecības ilgtspējīgu attīstību, iesaistot Latvijas diasporas uzņēmējus, investorus, profesionāļus un zinātniekus un viņus apvienojošās organizācijas, nodrošinot sadarbību, ekonomisko iesaisti, zināšanu pārnesi un veicinot inovācijas. Iesaisties: https://www.facebook.com/esiLVkopiena, esilv@latviesi.com

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) ir Eiropā ārpus Latvijas darbojošos latviešu un latviešu sadraudzības nevalstisko organizāciju apvienība. Tajā ir 26 biedrorganizācijas no 19 Eiropas valstīm. ELA darbības mērķi ir pārstāvēt latviešu diasporas intereses Eiropas mērogā, tās biedru organizāciju darbības saskaņošana informācijas, izglītības un kultūras, pilsoniskās un politiskās līdzdalības, ekonomiskās līdzdalības jomās un sadarbības projektu veicināšana starp biedru organizācijām un ar Latvijas partneriem, kā arī ar radniecīgām starptautiskām organizācijām. Iesaisties: www.ela.lv, ela@ela.lv  

 

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK