lv

Latviešu-somu ģimeņu biedrība “Laivas” (Latvialais-suomalaisten perheiden yhdistys Laivas ry)

 

Latviešu-somu ģimeņu biedrība “Laivas” ir dibināta un reģistrēta Somijā 2006.gadā ar mērķi saglabāt un veicināt latviešu tradicionālās kultūras attīstību Somijas latviešu diasporā. Šī mērķa sasniegšanai tiek īstenoti dažādi projekti, kas vērsti uz latviešu valodas un kultūras saglabāšanu, kā arī latviskās apziņas stiprināšanu. Sākotnēji tie bija pasākumi bērniem un vecākiem latviešu valodas apguvei un stiprināšanai, piemēram, mūzikas pēcpusdienas, ikgadējā Ziemassvētku eglīte, u.tml.

Kopš 2014.gada biedrības “Laivas” sastāvā darbojas 2012.gadā dibinātais latviešu-somu jauktais koris “Ziemeļmeita” Ilmāra Millera vadībā. 2017.gada septembrī biedrības “Laivas” paspārnē tika uzņemta arī 2016.gadā dibinātā latviešu tautas deju kopa “Aurora”Aigas Turukas vadībā. Koris un deju kopa ir nozīmīgs atbalsts latviešu kultūras saglabāšanai un attīstībai Somijā, kā arī saiknes ar dzimteni un latviskās identitātes uzturēšanai. Koris “Ziemeļmeita” jau pirmajā tā darbības gadā piedalījās XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos. Pieaugot mākslinieciskajam līmenim, kora koncertu daudzums ik gads pieaug. Arī deju kopa ir strauji attīstījusies. Pavisam nesen nodibinājusies tā izturēja skates un izcīnīja ceļazīmi uz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju (Latvijas simtgades) svētkiem ne tikai kā diasporas kolektīvs, bet arī ieguva tiesības piedalīties Deju lieluzvedumā kopā ar visiem Latvijas E grupas kolektīviem. Arī pateicoties aktīvai darbībai sociālajos portālos, deju kopa radusi atpazīstamību gan latviešu diasporā, gan Latvijā un citur pasaulē (deju kopas Instagram kontam @tdk_aurora 2020.gadā ir jau vairāk kā 1000 sekotāju). Kora un deju kopas dalībnieku vidū ir dziedātāji un dejotāji ne tikai latviešu, bet arī lietuviešu, somu, krievu, vācu, un igauņu izcelsmes.

Biedrības “Laivas” aktivitātes ir unikāla iespēja biedriem, kā arī pārējiem diasporas locekļiem izzināt un kopt latviešu kultūras vērtības, būt par tās sastāvdaļu, veidot sociālās saiknes, kas risina vienu no aktuālajām problēmām latviešu diasporā – stiprināt piederības sajūtu Latvijai un nodrošināt nacionālās identitātes saglabāšanu. Kora un deju kopas organizētie koncerti pulcina kopā latviešu diasporas pārstāvjus arī no tālākiem Somijas nostūriem, kas sniedz iespēju tautiešiem uzturēt saikni vienam ar otru, komunicēt latviešu valodā. Ar nolūku palielināt pasākumu vērienīgumu un piesaistīt arvien plašāku diasporas latviešu interesi, biedrība “Laivas” rīko kopīgus pasākumus sadarbībā ar Sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību Somijā, ar Somijas-Latvijas sadraudzības biedrības “Rozentāls-seura” un citām organizācijām. Sīkāka informācija: www.laivas.fi

 

E-pasta adrese saziņai: biedribalaivas@gmail.com

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK