lv

Jaunieši visā Eiropā aicināti pieteikties ceļošanas brīvbiļetēm

Ņemot vērā iniciatīvas “DiscoverEU” pirmās kārtas lielo popularitāti, Eiropas Komisija 2018. gada 29. novembrī plāno atvērt otro pieteikšanās kārtu konkursam uz ceļošanas brīvbiļetēm.

18 gadus veci ES jaunieši līdz 2018. gada 11. decembrim varēs pieteikties uz brīvbiļetēm, ar kurām laikposmā no 2019. gada 15. aprīļa līdz 31. oktobrim paceļot pa Eiropu. Pirmā “DiscoverEU” kārta saveda kopā tūkstošiem jauniešu no visas Eiropas. Programmas gaitā līdz šim savstarpēji nepazīstami dalībnieki, izmantojot sociālos tīklus, veidoja grupas un kopā ceļoja no pilsētas uz pilsētu, kā arī deva viens otram naktsmājas.

Izglītības, kultūras, jaunatnes un sporta komisārs Tibors Navračičs teica: “Šovasar iespēja paceļot pa Eiropas Savienību tika dota aptuveni 15 000 astoņpadsmitgadnieku. Jaunieši nepastarpinātā veidā izjuta, ko nozīmē būt eiropietim. Viņiem bija iespēja iepazīt Eiropas daudzveidību un kultūras bagātību, kā arī aprunāties ar cilvēkiem no dažādām ES valstīm. Esam dzirdējuši ārkārtīgi daudz pozitīvu atsauksmju no dalībniekiem, tāpēc esmu gandarīts, ka nākamajā gadā šo pieredzi varēsim sniegt vēl lielākam skaitam jauniešu!”

Pieteikšanās nosacījumi

  • Pieteikties var jaunieši, kas 2018. gada 31. decembrī būs 18 gadus veci un ir gatavi laikposmā no 2019. gada 15. aprīļa līdz 31. oktobrim doties ceļā (ilgākais uz 30 dienām).

  • Interesentiem būs jāiesniedz pieteikums Eiropas Jaunatnes portālā.

  • Pieteikumus novērtēs un programmas dalībniekus atlasīs vērtēšanas komiteja.

  • Atlases rezultātus pretendenti uzzinās 2019. gada janvāra vidū. 

Atlasi izturējušie jaunieši varēs doties ceļā individuāli vai ne vairāk kā piecu cilvēku grupā. Parasti jauniešiem tiek piešķirtas dzelzceļa biļetes. Tomēr, lai nodrošinātu piekļuvi arī Eiropas reģioniem, kur dzelzceļa nav, dalībnieki var izmantot alternatīvus transporta veidus, piemēram, autobusu, prāmi vai, izņēmuma gadījumā, lidmašīnu. Tas nodrošinās, ka iespēja piedalīties būs arī jauniešiem, kuri dzīvo ES attālos apgabalos vai salās. 

Par iniciatīvas “DiscoverEU” otro kārtu šodien ieinteresēto personu sanāksmē paziņoja komisārs Navračičs. Pasākumā piedalījās jaunatnes, izglītības, transporta un tūrisma nozaru pārstāvji, kā arī jaunieši, kas šovasar jau piedalījušies “DiscoverEU”. Minētā sanāksme ir tikai redzamā daļa no lielā ikdienas darba, kas tiek veikts, lai programmas sniegtā pieredze turpmāk būtu vēl efektīvāka un pieejamāka. Diskusijās bija aicinātas piedalīties arī tādas organizācijas kā Eiropas Nabadzības novēršanas tīkls, lai rosinātu idejas, kā nākamajās iniciatīvas “DiscoverEU” kārtās varētu uzlabot sociālo iekļautību. 

Turpmākie pasākumi

Ņemot vērā “DiscoverEU” lielo popularitāti un nenovērtējamo pieredzi, ko tā sniedz jauniešiem no visas ES, nākamajā ES ilgtermiņa budžetā pēc 2020. gada Eiropas Komisija aicina šai iniciatīvai piešķirt 700 miljonu eiro budžetu programmas “Erasmus” ietvaros. Ja Eiropas Parlaments un Padome šo priekšlikumu atbalstīs, tad 2021.–2027. gadā ceļot varēs vēl 1,5 miljoni astoņpadsmitgadnieku.

Pamatinformācija

“DiscoverEU” budžets 2018. gadā bija 12 miljoni eiro, un tā tika uzsākta jūnijā. Līdz šim iespēju paceļot pa Eiropu izmantojuši jau 15 000 jauniešu. Šogad — Eiropas kultūras mantojuma gadā — ceļotāji varēs piedalīties daudzos pasākumos, kas par godu Eiropas kultūras bagātībai notiek visā Eiropā.

Iniciatīvas pirmajā kārtā no 2018. gada 9. jūlija līdz 30. septembrim ceļojumu biļetes atbilstoši katrai valstij noteiktajām kvotām saņēma aptuveni 15 000 jauniešu. Tiem, kuri izturēja atlasi, bija iespēja vieniem vai ne vairāk kā piecu cilvēku grupā uz ne vairāk kā 30 dienām doties braucienā uz vismaz vienu ES dalībvalsti. 

Sīkāka informācija

Informatīvs paziņojums

Faktu lapa par jauno ceļotāju pieredzi

Eiropas Jaunatnes portāls

Foto: CC0 licence

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK