lv

Jau rīt Turcijā, Antālijā norisināsies ceturtais posms Reģionālajiem kultūras svētkiem Eiropā

Turcijā, Antālijā norisināsies ceturtais posms Reģionālajiem kultūras svētkiem Eiropā, kur ar latviešu kultūras bagātību vietējos iedzīvotajus un tūristus iepazīstinās Eiropas latviešu māksliniecisko kopu dalībnieki un draugi no 13 valstīm - Grieķijas, Francijas, Vācijas, Šveices, Dānijas, Zviedrijas, Lielbritānijas, Īrijas, Luksemburgas, Nīderlandes, Turcijas, Igaunijas, Latvijas.

 

Jau rīt, 27. aprīlī sāksies ceturtie Reģionālie kultūras svētki Eiropā, Turcijā , Antālijā, kuros pulcēsies Eiropas māksliniecisko kopu dalībnieki no 13 valstīm - Grieķijas, Francijas, Vācijas, Šveices, Dānijas, Zviedrijas, Lielbritānijas, Īrijas, Luksemburgas, Nīderlandes, Turcijas, Igaunijas, Latvijas, informē svētku ciklu idejas autore un galvenā organizatore, Eiropas Latviešu apvienības (ELA) kultūras referente Ingūna Grietiņa-Dārziņa.

 

“Svētku dalībnieki nesīs vēsti par Latvijas Simtgades kulminācijas tuvošanos, kopīgās dziesmu un deju svētku tradīcijas īpašo nozīmi latviešu tautai. Šo svētku cikli rada jaunu pieredzi un vīziju turpmākajiem izcilajiem projektiem, kuri patreiz ir attīstības procesā, kā, piemēram, Pasaules latviešu dienas, kuras 2. jūlijā un 3. Jūlijā notiks Rīgā, Simtgades Dziesmu un Deju svētku ietvaros”, tā Grietiņa-Dārziņa.

 

Piektdien, 27. aprīlī notiks svētku dalībnieku, viesu un organizatoru iepazīšanās. Sestdien, 28. aprīlī Svētku atklāšana, kuru ar savu klātbūtni pagodinās LR ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Turcijā Pēteris-Kārlis Elferts, LR kultūras ministrijas pārstāve Gunta Robežniece, Eiropas Latviešu apvienības kultūras referente Inguna Grietiņa-Dārziņa, Latviešu kultūras biedrības Turcijā vadītāja Skaidrīte Dzene. Tai sekos Svētbrīdis ar Latvijas Brāļu draudzes vadītāju, LELB mācītāju Gundaru Ceipi, Simtgades Dziesmu un Deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča iepazīstinās klātesošos ar Svētku aktualitātēm, diskusijas un domnīcas, vokālā meistarklase ar Ilzi Paegli, koru un deju kopu meistarklases. Otrā svētku diena tiks noslēgta ar dalībnieku balli, kurā muzicēs folkloras kopa “Skandinieki” no Latvijas. 2 Svētdien, 29. aprīlī Svētku kulminācija – dalībnieku gājiens Antālijas vecpilsētā, Lielkoncerts Antālijas vecpilsētas amfiteātrī, “Latvijas karoga ceļa” godināšanas ceremonija, deju meistarklases skatītājiem, ēdienu degustācija un citas aktivitātes.

 

Šo dienu ar savu klātbūtni pagodinās , Antālijas pilsētas mērs, LR ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Turcijā Pēteris Kārlis Elferts, Latvijas Goda konsule Antālijā Asli Bayar Ulukapi, Simtgades dziesmu un deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča. “Esam laimīgi sagādāt prieku un priekšstatu par Latvijas kultūru reģionā, kur latvieši to vēl nav pavēstījuši”, ar prieku saka svētku vietējā organizatore Antālijā, Signe Učare.

Uz tikšanos svētkos!

Foto: Svētku organizatoru darba grupa: LR vēstnieks Turcijā Pēteris Elferts ar kundzi Antu Spundi, Latvijas goda konsule un Antālijas domes deputāte Asli Ulukapi, Nirvana Group ģenerāldirektors Hüseyin Ulukapi, menedžeris Îsmail Gürsoy, ELA kultūras referente Inguna Grietiņa-Dārziņa, latviešu kultūras biedrības Turcijā vadītāja Skaidrīte Dzene un aktīvistes Signe Uçare, Jana Mucenika

 

Svētkus rīko Eiropas Latviešu Apvienība. Svētku norisi atbalsta: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Latvijas Republikas vēstniecība Turcijā, Latvijas Republikas goda konsulāts Antālijā, Pasaules Brīvo Latviešu Apvienība, latviesi.com

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK