lv

Izsludina pieteikšanos Eiropas diasporas skolu finansiālajam atbalstam 2024. gadā

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) sadarbībā ar Latviešu valodas aģentūru (LVA) izsludina konkursu Eiropas diasporas skolu finansiālajam atbalstam 2024. gadā. Finansējumu piešķir LVA no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas „Valsts valodas politika un pārvalde”. 

Lai stiprinātu latvietību diasporā bērnu un jauniešu vidū, Eiropas Latviešu apvienība un Latviešu valodas aģentūra izsludina konkursu Eiropas diasporas skolu finansiālajam atbalstam 2024. gadā. 

Pieteikumus var iesniegt līdz 2024. gada 17. martam, savukārt 4. martā notiks informatīvi skaidrojošs seminārs.

Finansējumu Eiropas skolu atbalstam piešķir LVA no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas “Valsts valodas politika un pārvalde”. Finansējuma kopējais apjoms ir 104 580 EUR. Finansējuma periods: no 2024. gada 1. janvāra līdz 31. decembrim. Latvijas finansiālais atbalsts diasporas skolām pieejams jau kopš 2013. gada.

ELA prezidija priekšsēdētāja Justīne Krēsliņa uzsver: “Izglītība diasporā ir vairāk nekā tikai valodas vai vēstures apmācība. Izglītība diasporā dzimtajā valodā dod mūsu bērniem un jauniešiem iespēju stiprināt savu identitāti un savu latvietību, savu valodu un veido ilgtspējīgas un stabilas saiknes ar Latviju. Mūsu uzdevums šodien ir iemācīt būt lepniem par savu valodu, par savu valsti un skaļi teikt – es esmu latvietis!”

Ar finansējuma saņemšanas kritērijiem un attiecināmo izdevumu veidiem detalizēti var iepazīties konkursa nolikumā.

Konkursa nolikums

Pieteikumi finansējumam tiek pieņemti līdz 2024. gada 17. martam.

Elektroniskā pieteikuma anketa

Skolu pārstāvjiem, kuriem ir radušies kādi jautājumi par konkursa nolikumu, ELA aicina uz informatīvi skaidrojošu semināru pirmdien, 4. martā plkst. 20.00 (pēc LV laika), kas notiks tiešsaistē. Iespēja pieteikties informatīvajam semināram šajā saitē.

Papildu informācijai: izglitiba@ela.lv 

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2023

Ja turpmāk vēlies saņemt savā e-pastā ELA izglītības nozares ziņas, piereģistrējies ziņu saņemšanai šajā tiešsaistes formā.

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK