lv

Informācija folkloras kopām un tautas mūzikas nozares dalībniekiem par gatavošanos Dziesmu un Deju svētkiem

Latvijas Nacionālais kultūras centrs, gatavojoties XXVII Vispārējiem Dziesmu un XVII Deju svētkiem, ir sagatavojis informāciju par folkloras un tautas mūzikas nozari, gaidāmajām skatēm, kā arī par iespēju pieteikties atbalstam svētku laikā - dzīvošanai un ēdināšanai.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs informē, ka rīko amatierkolektīvu skates folkloras un tautas mūzikas nozarē.  Plānots, ka skatēs piedalīsies ap 250 folkloras kopām un 50 kapelām no Latvijas, kā arī diasporas.

Skatēs ekspertu komisija izvērtēs kolektīvu kvantitatīvo un kvalitatīvo sastāvu, kā arī māksliniecisko sniegumu, piešķirot pakāpes. Labāko etnogrāfisko ansambļu un folkloras kopu izveidotās programmas tiks iekļautas XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku Folkloras dienas norisēs 2023. gada 8. jūlijā, savukārt tautas mūzikas ansambļi un kapelas pulcēsies Kapelu maratonā 2023. gada 7. jūlijā.

Skates notiks video formātā. Kolektīviem līdz 2022. gada 25. novembrim jāaizpilda pieteikuma anketa (saite norādīta nolikumā) un jāiesniedz nolikumam atbilstošs priekšnesuma video.

Folkloras nozares skates nolikums pieejams šeit, bet tautas mūzikas skates nolikums pieejams šeit.

2023. gada svētku laikā Rīgā svētku rīkotāji dalībniekiem apmaksā dzīvošanu (rīkotāju nodrošinātajās dienesta viesnīcās/skolās).

Lai plānotu dzīvošanu Svētku laikā Rīgā, liels lūgums  līdz 31. oktobrim aizpildīt anketu https://forms.gle/iqYyyd5kAcR4CwJ88

 Svētku programma pieejama https://www.lnkc.gov.lv/lv/jaunums/dziesmu-un-deju-svetku-programma-nakamvasar-bus-vairak-ka-60-notikumu

 Informācija par Pasaules latviešu saieta namu (pieteikšanās) tiks publiskota jau tuvākajā laikā.

Lai informētu par jautājumiem, kas saistīti ar skašu norisi, tiks organizēti semināri kolektīvu vadītājiem.

Kontaktpersona LNKC folkloras un tautas mūzikas eksperte Lauma Bērza (lauma.berza@lnkc.gov.lv; + 371 25777484), bet diasporas kopām Aiga Vasiļevska (aiga.vasilevska@lnkc.gov.lv).

 

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK