lv

Gruzijas Latviešu biedrība “Ave Sol!” kļūst par pilntiesīgu ELA biedru

Pamatojoties uz Eiropas Latviešu apvienības (ELA) asociētās biedru organizācijas – Gruzijas Latviešu biedrības “Ave Sol!” – 2019.gada 27.augusta iesniegumu, Eiropas Latviešu apvienība (ELA) prezidijs savā 2019. gada 10.septembra sēdē, atbilstoši ELA statūtiem, nolēma uzņemt organizāciju savā sastāvā pilntiesīga biedra statusā.

Līdz ar pāreju pilntiesīga biedra statusā Gruzijas Latviešu biedrība “Ave Sol!” iegūst tiesības piedalīties ELA lēmumu pieņemšanā, tajā skaitā vēlēt prezidiju un citas amatpersonas; izvirzīt kandidātus ELA amatpersonu vēlēšanās; saņemt informāciju par ELA darbību. Savukārt biedru organizācijas pienākumi turpmāk tai paredz ievērot ELA statūtus un ELA institūciju lēmumus; maksāt biedra naudu; prezidijam reizi gadā iesniegt ziņas par statūtu maiņām un darbību.

„ELA prezidija vārdā vēlos pateikties par Jūsu gaišo sadarbības garu un vēlmi pilnvērtīgi iekļauties ELA saimē. Jūsu pieredze latvietības kopšanā, pētniecībā un Latvijas popularizēšanā, kā arī īpašais kultūrtelpas skatupunkts dod ELA darbam jaunas vērtīgas šķautnes,” akcentē Elīna Pinto, ELA prezidija priekšsēde. „Aicinām Jūs arī turpmāk aktīvi līdzdarboties Eiropā dzīvojošo latviešu kopienu kopīgo interešu pārstāvībā, sadarbības projektos un kopīgu iniciatīvu radīšanā. Savukārt ELA šajos centienos būs jūsu atbalsta punkts ciešāku saišu vīšanai ar citām diasporas kopienām un organizācijām un ar Latviju”.

ELA prezidijs arī sirsnīgi sveic Gruzijas Latviešu biedrību “Ave Sol!” divdesmit piecu gadu jubilejā un personīgi izsaka īpašu pateicību organizācijas ilggadējai vadītājai Regīnai Jakobidzei un visiem rosīgajiem Gruzijas latviešiem un viņu draugiem par kopīgajā lietā ieguldīto sirdi un dvēseli. „Novēlam, lai šajā ceturtdaļgadsimtā ieliktie stabilie pamati ļauj saticībā raisīties jaunām, radošām iniciatīvām!” uzsver E.Pinto.

Gruzijas Latviešu biedrības „Ave Sol!” pirmsākumi meklējami 1992. gadā, kad Gruzijā dzīvojošie latvieši sāka regulāri tikties neformāli. Biedrība tika reģistrēta 1994. gada rudenī. Pēc likuma maiņas, biedrība atkārtoti reģistrēta 2005. gadā kā iepriekšējās darbības turpinātāja. Gruzijas Latviešu biedrībā „Ave Sol!” darbojas ap 100 biedru. Pie biedrības darbojas arī Svētdienas skola.

Aktivitāte notika projekta "Eiropas latviešu apvienības kapacitātes stiprināšana diasporas līdzdalības veicināšanai Latvijā"ietvaros.Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta Nr. 2019.LV/NVOF/DAP/024/29 Par publikāciju atbild Eiropas latviešu apvienība

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK