lv

Frankfurtes Latviešu biedrības vadītāja Mārīte Kļaviņa saņēmusi LR Ārlietu ministrijas Atzinības rakstu

Trešdien, 2024. gada 24. janvārī, Rīgā, Ārlietu ministrijas rīkotajā svinīgajā pieņemšanā par godu Latvijas Republikas starptautiskajai atzīšanas 103. gadadienai, Eiropas Latviešu apvienības (ELA) pārstāve, Frankfurtes Latviešu biedrības valdes priekšsēdētāja Mārīte Kļaviņa-Pēnsgena saņēma Ārlietu ministrijas Atzinības rakstu. 

Atzinības rakstu M. Kļaviņai-Pēnsgenai pasniedza ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Atzinības raksts piešķirts par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas diasporas valstiskuma apziņas stiprināšanā Vācijā.

Ārlietu ministrijas Atzinības rakstus par nozīmīgu personīgo ieguldījumu ārlietu dienesta un Latvijas valsts labā saņēma 47 ārlietu dienesta un sadarbības organizāciju pārstāvji, totstarp ELA pārstāve.

Par augsto novērtējumu M. Kļaviņa-Pēnsgena saka: "Esmu ļoti pagodināta iegūt šo Atzinības rakstu un tas noteikti sniedz jaunu lādiņu manai motivācija turpināt veltīt savu laiku sabiedriskajam darbam diasporā. Nemanot paskrējuši jau astoņi gadi kopš Frankfurtes Latviešu biedrības dibināšanas, kuru laikā ir ne tikai sarīkoti daudzi pasākumi un realizēti dažādi projekti, bet izveidojusies arī cieša sadarbība ar LR vēstniecību Vācijā, gan atbalstot tās darbiniekus pasu staciju izbraucienu rīkošanā, gan uzņemoties iepriekšējo Saeimas vēlēšanu iecirkņa vadītājas pienākumus."

Ārlietu ministrs savā apsveikuma uzrunā teica sekojošo: "Ja lielās valstis dara, ko grib, tad mazās valstis dara, ko var. Novēlu visiem diasporas sabiedriskajiem darbiniekiem spēku un izturību, lai ar savu darbu kā Latvijas vēstneši savās kopienās mēs varētu turpināt atbalstīt Latvijas diplomātisko darbu visā pasaulē."

Ik gadu 26. janvārī tiek atzīmēta Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas diena. Pirms 103 gadiem Latvijas diplomātiem izdevās paveikt svarīgu uzdevumu – pierādīt valsts spēju nodrošināt ekonomisku un iekšpolitisku stabilitāti un valsts pastāvēšanu starptautiskajā vidē. 1921. gada 26. janvārī Sabiedroto valstu Augstākās padomes sēdē, kurā piedalījās Apvienotās Karalistes, Francijas, Itālijas un Beļģijas premjerministri un ārlietu ministri, kā arī Japānas pārstāvis, tika nolemts atzīt Latviju de iure.

Eiropas Latviešu apvienības vārdā sveicam Mārīti ar augsto novērtējumu, novēlam neizsīkstošu enerģiju darbojoties gan Frankfurtes Latviešu biedrībā, gan Eiropas Latviešu apvienībā, gan arī pārstāvot ELA Pasaules Brīvo Latviešu apvienības viceprieksēža amatā! Lai izdodās!

Mārīte Kļaviņa ir ELA biedrorganizācijas Frankfurtes Latviešu biedrības vadītāja, ELA iekšējā revidente, kura jau kopš 2022. gada aktīvi darbojas kā viena no trīs ELA pārstāvēm PBLA valdē. 2023. gada decembra vidū norisinājās Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) vēlēšanas, kur par prezidija vicepriekšsēdi ievēlēta Eiropas Latviešu apvienības (ELA) pārstāve Mārīte Kļaviņa. Mārīte darbosies PBLA valdē turpmākos divus gadus (2024. un 2025. gadā).

Foto: Laura Celmiņa, Ārlietu ministrija

 Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2023   

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK