lv

ELA: Vēlēšanas diasporā noritējušas samērā aktīvi un atspoguļo diasporas dažādību

Eiropas Latviešu apvienība izsaka visaugstāko pateicību visiem Saeimas vēlēšanu iecirkņu komisiju veidotājiem ārvalstīs par uzņēmību un ieguldīto darbu, dodot diasporas vēlētājiem iespēju balsot vēsturiski rekordlielā skaitā iecirkņu. 
 
ELA pauž gandarījumu par Latvijas un diasporas mediju un organizāciju aktīvo darbu, informējot diasporu par politisko piedāvājumu un balsošanas kārtību vēlēšanās. ELA augstu novērtē izcilo sadarbību ar Centrālo Vēlēšanu komisiju un Ārlietu ministriju vēlēšanu sagatavošanā un norisē,  kā arī Sabiedrības integrācijas fonda un Kultūras ministrijas atbalstu priekšvēlēšanu informatīvajām aktivitātēm.
 
Pozitīvi vērtējams, ka daudzviet Eiropā un arī citviet pasaulē vēlētāju aktivitāte skaitliski vērā ņemami pārsniedza līdzšinējo. Kopā šajās vēlēšanās ārvalstīs nobalsoja par gandrīz 9000 vēlētājiem vairāk nekā 12.Saeimas vēlēšanās. Kopējā līdzdalība ārvalstu iecirkņos gan mazinājusies par 2%, salidzinājumā ar 5% kritumu Latvijā.
 
ELA turpinās darbu diasporas saiknes stiprināšanā ar Latvijas norisēm, pilsoniskās izglītības, atbildīgas līdzdalības un medijpratības jomā, tostarp ceļā uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām 2019.gadā. Kopā ar Ārlietu ministriju un Centrālo vēlēšanu komisiju ELA vērtēs iespējas atvieglot ārvalstu vēlētāju balsošanu vietās, kur to apgrūtina vēlēšanu iecirkņu lielais attālums.
 
Autors: ELA
Foto: CVK/Facebook
Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK